Izraeli túszokról készült videót közölt az Iszlám Dzsihád
A felvételeken a túszok Benjamin Netanjahut is bírálják.
A felvételeken a túszok Benjamin Netanjahut is bírálják.
Általános tűzszünetről azonban továbbra sincs szó.
„Riasztóan jók" Trump újraválasztási esélyei. Továbbra is megy a szkander az uniós pénzek körül. A túlzott bérkiáramlás veszélyeire figyelmeztet a Valutaalap. Jót tenne-e Ukrajnának az EU-tagság? Az Amerikai Zsidó Kongresszus elnöke az izraeli válság ügyében szólalt meg. Így látják a legfontosabb nemzetközi kérdéseket a világlapok.
A megállapodás megkötésében a hírek szerint Katar, Egyiptom és az Egyesült Államok is közreműködik.
„A hajót az Izrael és a Hamász közötti háború által érintett területek közelébe akarjuk telepíteni, hogy egyértelműen jelezzük, hogy Olaszország mit gondol, és hogyan kíván a palesztin nép felé fordulni."
Az amerikai diplomácia humanitárius szüneteket igyekszik kicsikarni Izraeltől, az viszont úgy értékeli, hogy a tűzszünet csak a Hamásznak kedvezne a gázai háborúban.
Az október 7-i terrortámadás óta szerdán érte a legkevesebb légi csapás a Gázai övezetet.
Miközben a 2,3 millió lakosú gázai övezet népe nyomorog és az ENSZ élelmezési segélyéből éldegélt már a háború előtt is, sokan dollármilliomosok, hárman pedig már dollármilliárdosok a Hamász vezetői közül.
Az elrabolt magyar–izraeli lányok nagynénje is egy tel-avivi téren virraszt a túszok mihamarabbi szabadon engedéséért. Izraelben kedden tartották az emlékezés napját az egy hónappal korábban történt Hamász-mészárlás áldozatai tiszteletére. Az országban hatalmas a bizonytalanság az október 7-ei terror után, amely rendkívüli kegyetlenséggel csapott le a Gázai övezettől 3 kilométerre lévő Kfar Azar kibucra, ahova a HVG munkatársa is bejutott.
A nő Joe Bidennek és Benjamin Netanjahunak is üzent.
Felfigyeltek a magyar civilekre, akik a kormánnyal ellentétben segítik az ukrajnai katonákat. A bonyolult gázai helyzetről nyilatkozott az iraki és afganisztáni nemzetközi erők volt amerikai főparancsnoka. Egymásra mutogat a színfalak mögött Ukrajna és az Egyesült Államok az ukrán ellentámadás kudarca miatt. Donald Trump ellenfelei mártírt csinálhatnak a volt elnökből. Világlapokból cikkeiből válogattunk.
Az izraeli miniszterelnök szerint a kisebb szünetek pedig „már megvoltak".
Egy hosszú éveken át tartó folyamat eredménye, hogy a magyar kormány teljes mellszélességgel Izrael mellé állt, ellentétben több európai állammal, amely a közel-keleti konfliktusban „egyrészt-másrészt”-politikát folytat. Az izraeli háború hatására fényre jöttek Európában az iszlamisták, ez viszont a jövő évi európai parlamenti választás kampányában erősítheti fel a bevándorlásellenes hangokat. Láthatóan a Fidesz is erre a szálra építi majd fel a kampányát.
Egy hónappal ezelőtt támadták meg a Hamász fegyveresei Izraelt. Keddre virradóra az izraeli hadsereg bejelentette, hogy likvidálta a palesztin szervezet egyik parancsnokát, aki részt vett az október 7-i támadás lebonyolításában.
Az összes számottevő nagyhatalomnak voltak "zsetonjai" a térségben, egyikük számára sem mindegy, hogyan rendeződik Izrael és a Hamász kiszélesedéssel is fenyegető konfliktusa, írja a politikai elemző.
Az izraeli hadsereg elnézést kért, de egyelőre nem lehet tudni, hogy kivizsgálják-e az esetet.
A Wall Street Journal az USA arab szövetségeseihez fűződő viszonyát elemzi, míg a Guardian újságírója Izrael háború utáni kilátásait taglalja. Mindeközben továbbra is téma, hogy mi lesz Ukrajna sorsa és az orosz–ukrán konfliktus kimenetele. Szemle.
Michael Herzog, Izraelnek az USA-ba delegált nagykövete elmondta, hogy csapataik mindent elkövetnek annak érdekében, hogy elkülönítsék a terroristákat a palesztin civilektől.
Novák Katalin szerint ami Izraellel történik, a magyaroknak sosem lehet közömbös.
Amichai Elijahu szerint kijelentése csak metaforikus volt, a miniszterelnök viszont nem így gondolta.