Kizárták Pőszét a Jobbik-frakcióból
Kizárta tagjai sorából a Jobbik országgyűlési képviselőcsoportja Pősze Lajost - mondta Vona Gábor elnök-frakcióvezető.
Kizárta tagjai sorából a Jobbik országgyűlési képviselőcsoportja Pősze Lajost - mondta Vona Gábor elnök-frakcióvezető.
A Jobbik nemi vágyukat csökkentő gyógyszeres kezelésnek vetné alá a tizennégy éven aluli fiatalokat megrontó pedofilokat.
Törvénymódosítást kezdeményez a Jobbik a pedofilok kasztrálhatóságáról.
Két szélsőséges nacionalista román szervezet, a Vatra Romaneasca Egyesület (UVR) és az Új Jobboldal (Noua Dreapta) bűnvádi feljelentést tesz Tőkés László ellen a Románia nemzeti ünnepével kapcsolatos nyilatkozatai miatt.
A Jobbik nem szavazza meg azt a politikai nyilatkozatot, amelyet Orbán Viktor, Lázár János és Kósa Lajos fideszes képviselők terjesztettek be a kötelező magán-nyugdíjpénztári tagok védelmében. A nyilatkozatot a kormánypárt házszabálytól való eltéréssel már hétfőn elfogadná.
Volner János, a Jobbik országgyűlési képviselője közölte: pártja kezdeményezni, hogy egy álljon fel egy parlamenti vizsgálóbizottság a WikiLeaks-kiszivárogtatásokkal összefüggésben.
Folytatólagosan elkövetett bujtogatás miatt jogerősen lefokozták Szima Juditot, a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetének (TMRSZ) főtitkárát, ami azt jelenti, hogy az immár nyugdíjas rendőr elvesztette alezredesi rendfokozatát – tudta meg a hvg.hu. Szima nem tud a Fővárosi Ítélőtáblán ma meghozott ítéletről, ami az első fokon meghozott bírói döntést hagyta jóvá.
A "politikusbűnözés" ellen és az elszámoltatásért, annak felgyorsításáért demonstrált a Jobbik kedden Miskolcon.
Volner János, a Jobbik frakcióvezető-helyettese kémkedés és feljelentés elmulasztása miattbüntetőfeljelentést tett ismeretlen tettes ellen a Wikileaks-ügyben.
Elítélte el a Nemzeti Színházat és Alföldi Róbert főigazgatót a közelmúltban ért támadásokat a Magyar Színházi Társaság (MSZT).
A jelölt személye mellett azzal sem értenek egyet, hogy a legfőbb ügyész mandátuma kilenc évre szól.
A Jobbik szerint Martonyi János külügyminiszter méltatlanul és felháborító módon reagált a Wikileaks által kiszivárogtatott azon információkra, amelyek szerint az amerikai külügyminisztérium adatokat gyűjtött a magyar közélet szereplőiről - mondta Volner János.
Kivonultak az MSZP és a Jobbik képviselői a parlament kulturális és sajtóbizottságának üléséről hétfőn, miután a szocialisták által javasolt, a médiatörvény tervezetével kapcsolatos napirendi változtatást a bizottság fideszes többsége nem fogadta el.
Az ország városai közül egyedüliként Tiszavasváriban választottak jobbikos polgármestert. Az egykori szocialista fellegvárból hirtelen a „Jobbik fővárosa” lett – hogy Vona Gábor októberi szavait idézzük. Ám a választási siker nyomába eredve megrázó és időnként furcsa esetekre bukkantunk.
Tiszavasváriról szóló sorozatunk második részében a „magyarcigányok” (romungrók) és a magyarok együttélésére mutatunk be egy példát.
A Jobbik szerint az új alkotmány csütörtökön nyilvánosságra hozott koncepciója nem tartalmazza az általuk szükségesnek tartott radikális változásokat.
Dúró Dóra, a Jobbik szóvivője a Független Hírügynökségnek azt mondta: az új alkotmány tervezete alapján nem valósul meg az alapvető radikális változás, amelyre szükség lenne. Hozzátette: hiányoznak az új alaptörvény koncepciójából az olyan alapvető értékek, mint például a nemzeti vagyon védelme.
Az ország városai közül egyedüliként Tiszavasváriban választottak jobbikos polgármestert. Az egykori szocialista fellegvárból hirtelen a „Jobbik fővárosa” lett – hogy Vona Gábor októberi szavait idézzük. Ám a választási siker nyomába eredve megrázó és időnként furcsa esetekre bukkantunk – sorozatunk első része következik.
Lenhardt Balázs jobbikos országgyűlési képviselő a Nemzeti Színház előtti tüntetésen kijelentette, hogy a teátrum igazgatója, Alföldi Róbert „beteg és perverz ember”, mert „nyíltan propagálja az aberrációt, a homoszexualitást", s pártja addig nem nyugszik, amíg a színház épületének tetején nem árpádsávos zászlót lenget a szél.