Betesz a bankoknak a Kúria
Hátrányosan érintheti a finanszírozó bankokat a Kúria friss határozata, amely szerint a jövőbeni követeléseken önmagában a zálogjog megalapításával nem jön létre zálogjog. Azaz már nem visz mindent a bank.
Hátrányosan érintheti a finanszírozó bankokat a Kúria friss határozata, amely szerint a jövőbeni követeléseken önmagában a zálogjog megalapításával nem jön létre zálogjog. Azaz már nem visz mindent a bank.
Bűncselekmény hiányában elutasította a Nemzeti Választási Bizottságnak a Magyar Kétfarkú Kutya Párt mobilapplikációja miatt tett feljelentését a rendőrség – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság.
A másodfokú bíróság szerint nem lehet figyelembe venni a beismerő vallomást, amelyet a nő tett, mert nem volt jelen a védőügyvéd - pedig a kislány életveszélyes sérüléseken szenvedett. Az ügy a Kúriára kerül.
Az Alkotmánybíróság alaptörvény-ellenesnek ítélte, ezért megsemmisítette azt a két kúriai határozatot, amelyek szerint politikai reklám volt az M4 csatornán, valamint a TV2-n elhangzott hirdetés, amelyben többen az október 2-ai népszavazáson való részvételükről vallanak.
Kartonból készült paravánokkal biztosították a szavazók intimszféráját október 2-án két XIV. kerületi szavazókörben. Bár a Nemzeti Választási Bizottság szerint ez rendben van, a Kúria ezt felülbírálva megállapította, hogy a helyi választási iroda megsértette a szavazás titkosságát. "Azokban a papírdobozszerű asztalra tett szerkezetekben, amelyekben a szavazólapok kitöltése folyt, tartózkodni sem egy választópolgár, sem más nem tud" – írták.
A Kúria szerint is sérti a rendeltetésszerű joggyakorlás választási alapelvét az MKKP "Szavazz érvénytelenül!" mobiltelefonos applikációja, de nem sérti a szavazás titkosságát. Döntésével a bíróság megváltoztatta az NVB korábbi határozatát, egyúttal mérsékelte a pártra kirótt nyolcszázezer forintos bírságot.
A Kúria kimondta, le lehet fotózni a szavazólapokat, és a Kétfarkú Kutya Párt applikációja nem adott lehetőséget választási csalásra. A párt ezután a rájuk kirótt pénzbüntetésről szóló határozatot is megtámadja.
Két tévécsatornáról is kimondta a Kúria, hogy a választási rendelkezéseket megsértve tették közzé a kormány reklámjait a kvótanépszavazás előtti hajrában. A TV2-n és a közszolgálati M4-en is azzal trükköztek, hogy társadalmi célú reklámnak állították be a „menj-el-szavazni” agitálást, miután a politikai reklámra szolgáló időkeretet már elhasználták.
Miután a Nemzeti Választás Bizottság (NVB) feljelentette a Magyar Kétfarkú Kutya Pártot, a kétfarkúak nem hagyják annyiban, a Kúria elé mennek jogorovoslatért.
Az indoklás szerint a kormány csak a Nemzeti Választási Irodától szerzett adatbázist használhatott volna leveleihez.
A Kúria szerint vissza kell fizetnie a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóságnak a Klubrádió által befizetett 103 millió forintos médiahasználati és frekvenciahasználati díjat, ugyanakkor a Kúria a jó hírnév sérelme miatt nem ötmillió, hanem csak kétmillió forintos kárt ítéltek meg a rádiónak az NMHH-val szemben indított polgári perének szerdai felülvizsgálati tárgyalásán.
A Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság döntését arról, hogy a testület elnöke, Patyi András nem összeférhetetlen.
A Magyar Időkben megjelent kormányhirdetésekben nem volt elég jól látható, hogy a kormány fizetett értük, ezért sérültek a népszavazás tisztaságára vonatkozó alapelvek – mondta ki a Kúria.
A Kúria október közepén tárgyalja az ügyet, Polt Péter kezdeményezésére adnak ki igazolást az 1958-as halálos ítélet semmisségéről.
A pénzimádat kifigurázása nem a vallásosokat sértő megnyilvánulás.
Hazug népszavazásra elmenni semmivel sem "aktívabb" állampolgári tevékenység, mint "passzívan" távol maradni tőle. Vélemény.
Miután a Kúriát jogerősen arra kötelezték, hogy kiadja az őt perlő devizahiteleseknek az eddig nyilvánosság elől titkolt dokumentumokat, az alperes Kúria felülvizsgálati kérelmet nyújtott be. Amiről saját maga fog dönteni.
Hétfői végzésében a Kúria a Nemzeti Választási Bizottság korábbi határozatát erősítette meg. A bíróság szerint a kormánynak a választási kampánya részeként elhangzó kijelentései legfeljebb orientálnak, de nem informálnak, így a "városnyi", az "illegális", a "menekült/migráns" kifejezések helyes vagy helytelen volta nem elemezhető.
A rendőrség, majd a bíróság is a tervezett demonstráció-sorozat egyes helyszínein "megtiltotta" a tüntetést, így többek között a Markó utcában a Kúria épülete előtt, illetve a Cinege utcában a miniszterelnök otthonánál. A határozatok indoklásában hivatkoztak arra, hogy a rendezvény megtartása a Kúriánál a bíróság zavartalan működését súlyosan veszélyeztetné, a Cinege utcában pedig mások jogainak és szabadságának sérelmével járna.
Wellmann György, a Kúria polgári kollégiumának vezetője szerint, ha egyes ügyekben kimondják a kölcsönszerződés érvénytelenségét, akkor azonnal esedékessé válik a teljes kölcsönösszeg és törvényes kamatainak visszafizetése. A bíró szerint a Kúria nem kedvez sem a bankoknak, sem pedig az adósoknak. Wellmannt korábban ügyvédek egy csoportja bepanaszolta Áder Jánosnál a Bankszövetségnek írt levele miatt.