Kósa Lajos a Liu-testvérekről: Elengedjük őket
A MOKSZ elnöke szerint anyagi oka is lehet a sportolók országváltásának.
A MOKSZ elnöke szerint anyagi oka is lehet a sportolók országváltásának.
A sportvezető jelezte: felajánlotta segítségét, hogy esetleg közvetít a felek között.
Sakkozó, műkorcsolyázó és sízők is elhagyták már Magyarországot. De emlékszik arra, hogy ki volt az, aki olimpiai bajnokként végül mégsem távozott?
Jár-e az olimpiai járadék akkor, ha egy sportoló többé nem magyar színekben versenyezne tovább? Ez a kérdés utoljára akkor merült fel, amikor tíz éve Janics Natasa azt tervezte, hogy újra szerb színekben sportolna, most pedig Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang országváltási kérelme miatt kerül elő.
A Liu testvérek szívét a magyar himnusz dobogtatja meg, egyébként is a Ferencváros versenyzői, nem fordulhat elő, hogy ne magyar színekben versenyezzenek – mondta Kósa Lajos alig három hónappal az előtt, hogy Liuék elindították az országváltás folyamatát.
Ahogy azt már sejteni lehetett, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang elindították a folyamatot, amelynek a vége az lesz, hogy nem magyar színekben indulnak a világversenyeken.
A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség újraválasztott elnöke tisztázta, hogy hiába folytatja a felkészülést Kínában Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang, a gyorskorcsolyázók továbbra is magyar színekben fognak versenyezni.
A távozását korábban bejelentő edzőjüket követik.
Fegyelmi problémák akadtak a honosított sportolóval, ám az ügyét a fegyelmi bizottság nem tárgyalta.
A rövidpályás gyorskorcsolyázó 500, 1500 és 1000 méteren is győzött vasárnap a montreali világbajnokságon, így mindhárom egyéni távon aranyérmes lett. Egyúttal megvédte a címét összetettben is.
Az összetettben címvédő Liu Shaoang szombaton aranyérmet szerzett 1500 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók montreali világbajnokságán, ezen a távon ez volt az első magyar diadal.
A rövidpályás gyorskorcsolyázók a Magyar Érdemrend középkeresztjét kapták meg az Országházban rendezett ünnepségen.
Kiosztották a Kossuth- és a Széchenyi-díjakat. Utóbbi elismerésben részesült többek között Lánczi András politológus, a Corvinus Egyetem rektora. Magyar Érdemrendet kapott Ókovács Szilveszter, Baán László, Belovics Ervin legfőbbügyész-helyettes, Konkoly Norbert Magyarország moszkvai nagykövete a vakcinabeszerzésért. Utoljára adott át állami díjakat Áder János köztársasági elnökként.
Pekingben 91 ország közel 2900 versenyzője indult. A magyarok egy arany- és két bronzéremmel zártak a rövidpályás gyorskorcsolyázók révén.
A rövidpályás gyorskorcsolyaváltó hatodik helye is hozott még pénzt a sportolónak.
A négy éve Pjongcsangban győztes csapat ez alkalommal a szám B döntőjében volt érdekelt. Most a kanadaiak nyertek.
Kósa Lajos szerint a versenyzők, a szakmai stáb, valamint a szövetség dolgozóinak és a kormány támogatásának közös eredménye, hogy a pekingi téli olimpián három érmet, közte egy aranyat nyertek eddig a rövidpályás gyorskorcsolyázók.
Liu Shaoangé volt az utolsó arany, amit átadott. „Emocionálisan” volt fontos számára, hogy ott lehetett az éremosztón.
A versenyző meghatódva hallgatta a Himnuszt, de az érzést, hogy olimpiai bajnok, már feldolgozta.
Teljesen nyugodtan állt oda a rajthoz, azzal a taktikával, hogy gyors rajt után két kört erősen meghúz, majd védekezik, azt is végig tudta, hogy a mögötte haladó orosz nem löki fel – mondta a friss kétszeres olimpiai bajnok gyorskorcsolyázó. Az edzője az 1000 méter utáni óvásról megkérdezte az újságírókat, csákót vagy csónakot hajtogasson a válaszlevélből.