Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A MOKSZ elnöke szerint anyagi oka is lehet a sportolók országváltásának.

A Magyar Országos Korcsolyázószövetség (MOKSZ) elnöke, Kósa Lajos is megszólalt a Liu-testvérek kedden bejelentett országváltásával kapcsolatban, a Nemzeti Sportnak adott interjút. A politikus elmondta, többször próbálta maradásra bírni Liu Shaoangot és Liu Shaolin Sándort, kérdezte, mit tehetne annak érdekében, hogy továbbra is magyar színekben versenyezzenek, de azt a választ kapta, hogy semmit.

Kósa Lajos augusztusban: A Liu fivérek magyar színekben fognak versenyezni

A Liu testvérek szívét a magyar himnusz dobogtatja meg, egyébként is a Ferencváros versenyzői, nem fordulhat elő, hogy ne magyar színekben versenyezzenek - mondta Kósa Lajos alig három hónappal az előtt, hogy Liuék elindították az országváltás folyamatát.

Úgy véli, az országváltást anyagi okot is indokolhatták, ugyanis miközben itthon 50 millió forint jár egy olimpiai aranyéremért, Kínában ez az összeg 800 millió forintnak felel meg. A gyorskorcsolyázók csak akkor vehetnek részt világversenyen a következő három évben, ha a MOKSZ-nek valaki – akár maguk a sportolók – kifizetik az erre az időszakra rájuk szánt, fejenként 100-150 millió forintos összeget. Kósa nem mondott konkrétumot arról, hogyan kerül vissza ez a pénz az állami kasszába, de állítása szerint a szövetség hajlandó „elengedni a fiúkat”.

Nagy veszteség a gyorskorcsolyasport számára a versenyzők távozása, de kár lenne temetni azt – folytatta Kósa és hozzátette, a Liu-testvérek tették fel Magyarországot a short track világtérképére és az ajtó nyitva áll előttük, ha szeretnének visszatérni.

 

A Liu testvérek nem az elsők: így veszíti el az ország a sikeres sportolókat

Sakkozó, műkorcsolyázó és sízők is elhagyták már Magyarországot. De emlékszik arra, hogy ki volt az, aki olimpiai bajnokként végül mégsem távozott?

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!