Hatékonyabbak a munkahelyükön, akik ChatGPT-t használnak – állítja egy új tanulmány
Egy friss tanulmány megállapításai szerint gyorsabb és pontosabb munkát végeznek azok, akik a ChatGPT-t hívják segítségül egy-egy feladat elvégzéséhez.
Egy friss tanulmány megállapításai szerint gyorsabb és pontosabb munkát végeznek azok, akik a ChatGPT-t hívják segítségül egy-egy feladat elvégzéséhez.
Nagymértékben segítheti a biológiai kutatásokat a Massachusettsi Műszaki Egyetem új, mesterséges intelligencián alapuló megoldása, ami ráadásul nyílt forráskódú, így bárki hozzáférhet.
Az amerikai Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) és az amerikai Rice Egyetem kutatói egy olyan gépi látást fejlesztettek ki, ami képes bármilyen tükröződő felületből kamerát csinálni.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatóinak új viselhető eszköze akkor is megtalál egy adott tárgyat, ha az egy kupac alatt, vagy egy másik tárgy mögött található.
Számos szívprobléma kezelését könnyítheti meg a jövőben az MIT mérnökei által létrehozott robotszív, például az aortabillentyű-szűkület gyógyítása is egyszerűbb lehet.
Az amerikai Brown Egyetem és a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) tudósaiból álló csapat egy olyan mesterséges intelligenciát dolgozott ki, ami nagyon kevés adat között is képes lehet összefüggést találni, így előre megjósolni bizonyos katasztrófák bekövetkeztét.
Amerikai kutatóknak sikerült egy olyan apró, kapszula méretű eszközt készíteniük, ami az emésztőrendszeren végighaladva árulkodik arról, milyen betegség bujkál bennünk.
Az amerikai mérnökök egy olyan napelemet készítettek, ami csupán 15 mikrométer vastagságú, így egy szövetre felragasztva gyakorlatilag bárhol bevethető.
Egy térbeli fénymodulátort fejlesztettek ki a tudósok, ami precíz fényszabályozással hoz létre hologramot. Ez a megoldás önvezető autókban és az orvoslásban is jó szolgálatot tehet a jövőben.
Az óceánkutatásokhoz fejlesztettek egy speciális kamerát a Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei, ami 40 méter mélyről képes vezeték nélkül képeket küldeni a felszínre.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói szerint egy újfajta vízforralási eljárással nagyban csökkenthető a felhasznált energia, és a folyamatra szánt idő is.
Bogárméretű robotokat fejlesztettek ki az amerikai Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) mérnökei, amelyek képesek világítani és repülni is. Emberéleteket menthet majd a jövőben.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói egy Brazília méretű „űrbuborékkal” védenék meg a Földet a Nap sugaraitól.
Egy nagyjából Brazília méretű pajzzsal érnék el az MIT szakértői, hogy kevesebb napsugár érje bolygónkat, így redukálva a globális felmelegedés hatásait.
A rendszer tőlünk 33 fényévre van. Eddig két kőzetbolygót találtak itt.
A moduláris fejlesztések már többször bizonyították, hogy általuk sokkal fentarthatóbb módon lehet üzemeltetni valamit. Ebből kiindulva kezdtek kísérletekbe amerikai kutatók.
Az MIT-n kialakított tesztpályához egy 2500 lóerős motor is dukál.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei egy olyan hangszórót fejlesztettek, ami jóval kevesebb energiával is működik, mint a jelenlegi eszközök.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei megalkották a robotot, amivel távolról vezérelve is meg lehet műteni a stroke-os betegeket.