Meredten várja a forint Matolcsyék mai döntését
Csekély árfolyammozgás volt kedden délelőtt a forintpiacon, az eurót a kora reggeli 298,64 forint után délelőtt tíz órakor 298,96 forinton jegyezték.
Csekély árfolyammozgás volt kedden délelőtt a forintpiacon, az eurót a kora reggeli 298,64 forint után délelőtt tíz órakor 298,96 forinton jegyezték.
Kamatdöntő ülést tart ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa, a Reuters hírügynökség szerint az elemzők többsége újabb 20 bázispontos kamatvágást vár, illetve a londoni elemzői közösség többségi véleménye szerint is bizonyosra vehető az újabb 0,20 százalékpontos csökkentés.
A Wall Street Journal által megkérdezett 20 elemző közül egy kivételével mindenki kamatvágást vár a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának keddi ülésétől.
A Reuters hírügynökség felmérése szerint az elemzők többsége újabb 20 bázispontos kamatvágást vár a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának jövő keddi ülésén.
A K&H Bank szerint az MNB növekedési hitelprogramjának nemrég bejelentett folytatása egybeesik a cégek igényeivel, a kétezer milliárd forintos hitelkeretnek a korábbinál jelentősebb pozitív hatásai lesznek.
A magyar gazdaság kockázati környezete lehetővé teszi, hogy még az idén 3,00 százalékra csökkenjen a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapkamata a jelenlegi 3,80 százalékról - jósolták meredeken lefelé módosított pénteki előrejelzésükben londoni pénzügyi elemzők.
Kedden tovább csökkentheti az alapkamatot az MNB, de a ciklus alját továbbra is 3-3,25 százalékra várják az elemzők – írta a Napi Gazdaság.
Jöhet a két órás átutalás - mondta Varga Lóránt, az MNB főosztályvezetője a Portfolio.hu konferenciáján. Legalábbis ez az MNB-n nem fog múlni.
A Gépjármű-márkakereskedők Országos Szövetsége (GÉMOSZ) arra számít, hogy az MNB növekedési hitelprogram második ütemének elindulásával a márkakereskedők szélesebb köre válthatja ki devizahitelét alacsony kamatozású forinthitelre, illetve több cégnek lesz lehetősége arra, hogy kishaszonjárművet vásároljon - mondta Gablini Gábor, a GÉMOSZ elnöke.
Nem akadt senki, aki megkérdezte volna: és ezt így hogy?
Már látszik a magyar gazdaság teljesítményén a monetáris enyhítési ciklus élénkítő hatása, a külső kockázati tényezők miatt azonban kérdéses, hogy mennyi mozgástere maradt a Magyar Nemzeti Banknak (MNB) a további kamatcsökkentésekhez - vélekedtek szerdai helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
Az Országgyűlés az alkotmány módosítását követően hétfőn elfogadta a Magyar Nemzeti Bankról (MNB) szóló törvény változtatását is, amely lehetővé teszi a jegybank és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) összevonását az utóbbi megszüntetésével. Ezzel gyakorlatilag összemérhetetlenné válik az MNB jelenlegi gazdálkodása a Simor-éra alattival, melyet – különösen a vezetői javadalmazást illetően – pazarlónak ítélt a jegybank felügyelőbizottsága, illetve az Állami Számvevőszék. A hvg.hu az utolsó pillanatban a nyilvános adatokból megpróbálta rögzíteni, mennyire volt takarékos gazda Matolcsy György, amikor még csak egy "karcsú jegybankot" vezetett.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) elnökére, alelnökére és a Pénzügyi Békéltető Testület elnökére mégis alkalmazni kell a féléves munkavállalási moratóriumot, viszont a felmentési időre és a végkielégítésre járó - összesen egy évnyi - jövedelmük után csak egészség- és nyugdíjbiztosítási járulékot kell fizetniük - egyebek mellett ezt tartalmazza az MNB törvényt módosító törvényjavaslathoz benyújtott, zárószavazás előtti módosító csomag.
A Rogán Antal vezette gazdasági bizottság elvette, a kormány viszont most visszaadná Szász Károly, a szeptember végén megszűnő pénzügyi felügyelet elnökének végkielégítését - írja a Népszabadság.
Ez volt az első ülés, ahol a tagok véleménye megoszlott azóta, hogy Matolcsy márciusban átvette az MNB elnöki pozícióját. A jegyzőkönyv szerint Cinkotai János és Pleschinger Gyula 10 bázispontos csökkentésre, míg a tanács többi tagja - beleértve Matolcsy György MNB-elnököt, és Balog Ádám alelnököt - 20 bázispontos vágásra szavazott.
Matolcsy György új 2 ezer milliárdos növekedési hitelprogramja nem más, mint egy új kamattámogatási rendszer, és évente 100 milliárdba fog kerülni.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a háztartási devizahitelekkel kapcsolatban várja a kormány javaslatát - mondta a jegybank elnöke szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Kétezer milliárdos kerettel folytatja a Magyar Nemzeti Bank a Növekedési Hitelprogramot – jelentette be Matolcsy György jegybankelnök szerda délután. A kritériumok ugyanazok lesznek: az MNB nullaszázalékos forrást ad a bankoknak, melyek legfeljebb 2,5 százalékos kamatot tehetnek rá. Az új hitelprogramtól a jegybank 1,8-2,4 százalékos GDP-növekedést vár. Matolcsy beszélt arról is, hogy a kamatcsökkentésben még van kakaó, és hogy a jegybank a devizahiteles-probléma megoldására a módosított árfolyamgát ötletét nem tartja rossznak.
Kedden ismét egyeztetést tartott a Magyar Nemzeti Bank (MNB) vezetése a jegybankban rendszeresen megtartott bankárreggelik keretében a tíz legnagyobb hazai pénzintézet vezetőjével - közölte a jegybank a találkozót követően az MTI-vel.
A bankrendszer tagjai sikerként könyvelik el a növekedési hitelprogramot és szeretnék folytatni - hangsúlyozta Patai Mihály, a Magyar Bankszövetség elnöke kedden a Magyar Nemzeti Bankban tartott bankárreggelit követően újságíróknak.