#MSZP

Hornék idején is kísértett a „szuperszavazati” jog
 

Hornék idején is kísértett a „szuperszavazati” jog

A családi szavazati jog és egyéb meghökkentő ötletek már a Horn-kormány idején zajló alkotmányozási vitában is előbukkantak, ám akkor ezeket nem vették komolyan. De nemcsak ebben különbözött az akkori alkotmányozási folyamat a mostanitól.

Dezső András (hvg.hu) Dezső András (hvg.hu)








Nagy Attila Tibor: Árulkodó Gyurcsány-interjú
 

Nagy Attila Tibor: Árulkodó Gyurcsány-interjú

Az InfoRádió Aréna című, 2011. március 28-i adása, amelynek Gyurcsány Ferenc volt a vendége, magába sűrítette a magyar baloldal megannyi problémáját. Gyurcsány elismerte: a szocialista párt két fő ideológiai táborra oszlik, az egyik szerint a balközép és a baloldali politika megfér egymás mellett egy pártban, a másik szerint viszont a szavazókat csak egy egyértelműen baloldali politikát folytató párt lesz képes visszanyerni -- mutat rá a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatója.

Nagy Attila Tibor Nagy Attila Tibor



Tényleg kevésbé szeretjük már a Fideszt?
 

Tényleg kevésbé szeretjük már a Fideszt?

A közvéleménykutatások szerint csökkent a Fidesz népszerűsége. A párt támogatottsága még így is masszív és sosem látott mértékű, de kérdés, hogy szokásos tendenciáról vagy az eddigi döntések okozta elégedetlenségről van-e szó.

hvg.hu hvg.hu


MSZP: 3000 állást veszélyeztet az energetikai törvények módosítása
 

MSZP: 3000 állást veszélyeztet az energetikai törvények módosítása

Az MSZP szerint háromezer munkahelyet sodort veszélybe az energetikai tárgyú törvények két héttel ezelőtti módosítása, amely - mint Józsa István országgyűlési képviselő hétfőn sajtótájékoztatón elmondta -, egy jól működő energetikai iparág megszűnéséhez, a hazai szén-dioxid-kibocsátás és Magyarország földgázfüggőségének növekedéséhez vezethet.

MTI MTI


Jeskó József: Ki lehet a Fidesz kihívója?
 

Jeskó József: Ki lehet a Fidesz kihívója?

A legutóbbi közvélemény-kutatási adatok szerint a Fidesz-KDNP népszerűsége az utóbbi hónapokban jelentősen csökkent, ám az ellenzéki pártok ebből semmit sem profitáltak. Egyelőre nincs olyan ellenzéki erő, amely reális alternatívát nyújtana a kormánnyal szemben. Ennek legalább három fő oka van: a politikai helyzetből fakadó hátrány, a kommunikációs deficit, illetve a szakpolitikai hiányosságok – mutat rá a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatója.

Jeskó József Jeskó József

Elek István: Illegitim alkotmányozási kaland
 

Elek István: Illegitim alkotmányozási kaland

Nem az ellenzéki pártok tartoznak magyarázattal, hogy miért nem vesznek részt a most zajló alkotmányozási folyamatban, hanem a kormánypártok, hogy miért bocsátkoztak bele ebbe az illegitim alkotmányozási kalandba. Miért kísérelik meg egy közösnek szánt norma- és szabályrendszer paragrafusokba foglalását, amelyet az ellenzéki pártok nélkül készítettek elő, és az LMP és az MSZP távollétében vitatnak meg?

Elek István Elek István


Vége a kiskirályok uralmának?
 

Vége a kiskirályok uralmának?

A Fidesz-frakcióban teret nyert, hogy a polgármesterek ne lehessenek egyben országgyűlési képviselők, bár az összeférhetetlenségről szóló viták még folynak a párton belül. A tisztségek betöltése körüli változtatásokat rendszerint a politikai érdekek és erőviszonyok befolyásolták, ami ma sincs másként.

Fontos Erzsébet Fontos Erzsébet