Két év után vették nyilvántartásba az első energiaközösségeket
Mintaprojektként szolgál.
Politikusokat, multinacionális cégeket és már kormányokat is bíróság előtt tesznek felelőssé, ha nem tesznek eleget a klímaváltozás megfékezése érdekében. De vajon mire számíthat Magyarország, ahol az ellenzéki frakciók szeretnék, hogy az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek mondja ki a tavaly elfogadott klímatörvényt?
Az energiatermelés egyre inkább jelenti azt, hogy sok kis szereplő vesz részt benne, legyen szó cégekről, de akár a lakosságról. A szabályozók azonban a jelek szerint korántsem azt tűzték ki célul, hogy ez könnyen meg is valósuljon.
A Zöld Régiók Hálózata leállítaná két bioetanol üzem létesítését,továbbá a debreceni Nagyerdő illetve a pécsi Balokány tópark közelébe tervezett beruházásokat – mindez kedden hangzott el a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) sajtóbeszélgetésén.
A Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) 14 oldalas véleményt készített az Új Széchenyi Tervről, amelyet eljuttatott a gazdasági minisztériumba. A Szövetség leszögezi, hogy bár több szempontból előrelépésnek tekinthető a kormány gazdaságfejlesztési terve, a tervezet várhatóan nem tudja elérni a kitűzött célokat, mert nem veszi figyelembe, hogy a jelenlegi gazdasági gondolkodás nem képes hosszú távon megoldani a gazdasági, társadalmi és környezeti problémákat.
A Greenpeace és a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) alapjaiban hibásnak tartja az Európai Élelmiszer-biztonsági Hivatal (EFSA) álláspontját, amely az Európában egyedül engedélyezett genetikailag módosított (GM) kukoricát biztonságosnak nyilvánította - közölték a zöld szervezetek.