Hazai űrtechnológiai cég vezetője lett az év üzletembere
Horváth Gyula részt vett az első magyar műhold, a Masat-1 fejlesztésében.
Horváth Gyula részt vett az első magyar műhold, a Masat-1 fejlesztésében.
Annak idején ők építették Magyarország első műholdját, a Masat–1-et, mára sikeres űripari vállalatként működnek Budapesten. Műholdakat terveznek, melyek a Földön kívüli élet jeleit kutatják, de gőzerővel dolgoznak egy űridőjárás-jelentést adó kisműholdas flottán is.
A Budapest Műszaki és Gazdasági Egyetemen fejlesztett Masat-1 műhold az első hazai fejlesztésű űreszközként 2 éve teljesít szolgálatot a világűrben. A földi irányítóközpont folyamatos fejlesztésének részeként most a Telenor saját mobilhálózatából kivont eszközökkel támogatta a projektet, amelynek köszönhetően egy szükséges, 80 millió forintos beruházást válthatott ki a fejlesztőcsapat.
A Masat-1 pénteken a tízezredik körét teljesítette a Föld körül. Mind ezidáig kifogástalanul működött, de került már necces helyzetbe.
Elkészültek a Masat-1 első felvételei - közölte szerdán az MTI-t Gschwindt András, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) docense, a BME Űrkutató Csoportjának vezetője.
Az első, teljesen magyar fejlesztésű műhold, a napelemekkel működő Masat-1 pályája egy részén a Föld árnyékában halad, ami "érdekes változás". Eddig folyamatosan napsütésben haladt, és állandóan kapott energiát, most azonban ez a kedvező állapot megszűnt – magyarázta a BME Űrkutató Csoportjának vezetője.
A fejlesztőcsapatnak sikerült "beszélgetni" az első magyar műholddal - tájékoztatta hétfő délután az MTI-t Gschwindt András, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) docense, a BME Űrkutató Csoportjának vezetője.
A Masat-1 (Magyar satelite) névre keresztelt magyar fejlesztésű műhold pályára állítását és útját az interneten is lehet követni.