Amerika ütötte ki a BUX-ot, megbotlott a Mol
Hiába kezdett pluszban, és töltötte a délelőtt jelentős részét a zöld tartományban a BÉT vezető indexe, végül masszív mínuszban zárt a mutató pénteken.
Hiába kezdett pluszban, és töltötte a délelőtt jelentős részét a zöld tartományban a BÉT vezető indexe, végül masszív mínuszban zárt a mutató pénteken.
A horvát kormány csütörtökön jóváhagyta, hogy tárgyalások kezdődjenek a Mol-lal a Mol-INA részvényesi szerződés módosításáról.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX -77,85 pontos, -0,33 százalékos csökkenéssel, 23.298,34 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 8,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével csökkentek.
Alacsony forgalom mellett szűk sávban mozgott szerdán a pesti börze vezető indexe, amely végül mínuszban zárt.
A piros tartományban töltötte a szerda délelőttöt a BUX. A forgalom alacsony, a blue chipek esnek.
Az „esős” hétfő után kedden felfelé vette az irányt a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. Az OTP szárnyalt.
Rendkívül alacsony forgalom mellett ereszkedett a BUX a hét első kereskedési napján.
Elsősorban a Molnak köszönhetően erősödéssel zárta a hét utolsó kereskedési napját a pesti börze vezető indexe.
Szanyi Tibor ellentmondásosnak tartja, hogy míg a Fidesz az elmúlt egy év kormányzása alatt "folyamatosan arról hazudozott, hogy tragikus helyzetben van az ország", most megvásároltak 508 milliárd forintért 21,2 százaléknyi Mol-részvényt.
Az MSZP azt kérdezi: kitől vásárolta meg a magyar állam az orosz Szurgutnyeftegaz 21,2 százalékos Mol-tulajdonrészét?
Oszkó Péter a blogján egy érdekes Facebook-hozzászólásra hívja fel a figyelmet, amely szerint nem lehet eldönteni, hogy ki hazudik: ha a Fidesz a Molt az IMF hitelből vásárolta meg, akkor az MSZP mikor herdálta el a hitelt? - tette fel a kérdést a Piroslap blog szerzője.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 282,06 pontos, 1,22 százalékos csökkenéssel, 22.779,23 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 14,5 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Már Bajnaiék is kivásárolták volna a Szurgutot, a Fidesz akkor nem adta áldását az ügyletre – írja az Index. A portál szerint egy éve 300 millió euróval, vagyis 80 milliárd forinttal lett volna olcsóbb az üzlet.
A Mol 21,2 százalékának megvásárlására fordított pénzt a kormány nem szórta, nem pazarolta el, hanem visszaszerzett vele egy nagyon komoly vagyonelemet - mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter szerdán Budapesten sajtótájékoztatón a nyilvánosság előtt megjelent kritikákra válaszolva.
A Szurgutneftegaz nyereséggel távozik - ezzel a címmel közölt cikket a Vedomosztyi című orosz üzleti napilap szerdán az orosz konszern Mol-ban tartott részének megvásárlásáról, s a bevezetőben megállapítja: Magyarország az Oroszország feletti győzelmet ünnepli.