Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az MSZP azt kérdezi: kitől vásárolta meg a magyar állam az orosz Szurgutnyeftegaz 21,2 százalékos Mol-tulajdonrészét?
Szanyi Tibor, az MSZP elnökségi tagja, országgyűlési képviselő az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írja: Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter azt állította, hogy ő sosem tárgyalt a Szurgutnyeftegaz tulajdonosaival és vezetőivel. "Azonban az orosz állam nem rendelkezik semmilyen kontrollal az óriáscég felett, így nem is kötelezhette az eladásra azt, vagy ha mégis, akkor szeretnénk látni a kétoldalú megállapodást és annak részleteit, amelyek ezen információkat tartalmazzák" - áll az ellenzéki politikus közleményében.
Ezek alapján az MSZP kíváncsi, hogy akkor kitől is vásárolta meg a magyar állam a részvénypakettet, "amely 500 milliárd forintba került a magyar adófizetőknek". Ha Fellegi Tamás mégis tárgyalt a Szurgutnyeftegaz vezetőségével vagy tulajdonosaival, akkor hozza nyilvánosságra a részleteket, mivel a Mol részvényesei abban a tudatban voltak eddig, hogy az orosz cég tulajdonosi háttere nem tisztázott - folytatja Szanyi Tibor, hozzáfűzve: kíváncsiak arra, hogy kivel is írt alá szerződést a magyar állam nevében a kormány megbízottja, mert a partner az orosz állam nem lehetett.
Orbán Viktor kedden jelentette be: Magyarország visszaszerezte 21,2 százalékos Mol-tulajdonrészét Oroszországtól. A nemzeti fejlesztési miniszter közölte, az állam 1,88 milliárd euróért vásárolta vissza a Mol-részvényeket az orosz Szurgutnyeftegaztól, a tranzakciót pedig a korábban felvett IMF-hitelből finanszírozzák. A részvénycsomag egy később kijelölendő állami vállalathoz kerül. Azt is mondta, piaci megállapodás történt, a részvénycsomagért semmi mást nem adtak az oroszoknak, csak a vételárat.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni, továbbra is hatósági eszközökkel próbálja alacsonyabban tartani az árakat. De sikerült?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Dr. Kincse Csongor arról beszélt, hogy nem kapott egyértelmű választ, amikor a munkába állásról érdeklődött.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
Majorosi Marianna Orbán Viktor videója alatt írta meg a véleményét.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.