Biztosítóberendezés miatt késnek a vonatok
Meghibásodott a vasúti biztosítóberendezés a Budapest – Győr – Hegyeshalom vonalon, Öttevény – Lébény-Mosonszentmiklós –Kimle állomások között.
Meghibásodott a vasúti biztosítóberendezés a Budapest – Győr – Hegyeshalom vonalon, Öttevény – Lébény-Mosonszentmiklós –Kimle állomások között.
A MÁV-csoport adóssága eléri a 290 milliárd forintot, amiből 100-110 milliárd kapcsolódik beruházáshoz, a maradék 180-190 milliárdot az államnak konszolidálnia kellene - jelentette ki Szarvas Ferenc elnök-vezérigazgató a Magyar Nemzet szerdai számában megjelent interjúban.
Halálos gázolás miatt késésekre kell számítani a Budapest-Cegléd-Szeged vasútvonalon, mivel csak fél pályán, váltakozva közlekednek a szerelvények - közölte Both Ferenc, a Mávinform sajtóügyeletese hétfőn az MTI-vel.
Augusztus 30-án változik a vonatok menetrendje, véget ér a nyári menetrendi időszak - közölte a MÁV-START Zrt. pénteken az MTI-vel.
A vasúti közlekedésnek szavaz előnyt a kormány, ha valahová elfogadható színvonalon és gyakorisággal jár vonat, ott a buszközlekedést külön nem fogják támogatni - mondta a Hírszerzőnek adott interjúban Völner Pál közlekedési és energetikai államtitkár.
Áll a vizsgálat elé a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSZSZ) alelnöke, de "rosszul esik neki", hogy épp a Fidesz képviselője vetette fel: túl magas fizetést kapnak a MÁV-nál működő érdekképviseletek vezetői. Bárány Balázs az MR1-Kossuth Rádiónak elmondta, viszonyítás kérdése, hogy a másfél millió forintos fizetésüket valaki soknak vagy kevésnek tartja.
Kigyulladt egy gyorsvonat mozdonya péntek délelőtt, a szerelvény Szombathelyre tartott - közölte a Mávinform az MTI-vel.