Fényekből rajzolódik ki Florida kontúrja az űrből – NASA-fotó
Látványos felvételt készített a Karib-tengerről a Nemzetközi Űrállomás amerikai asztronautája, Reid Wiseman.
Látványos felvételt készített a Karib-tengerről a Nemzetközi Űrállomás amerikai asztronautája, Reid Wiseman.
Hamarosan Föld körüli pályán is bizonyíthat a Google kísérleti okostelefonja.
A tudományhoz és a technikához időnként igazán meglepő feladatok is társulnak.
Sikerült a NASA új Orion űrkabinjának landolási tesztje. Első ember nélküli küldetését 2017-re tervezik és olyan gyorsan lép majd be a légkörbe, mint még soha semmilyen eszköz az űrkutatás történetében.
Aszteroidák befogására készített terveket az amerikai űrkutatási hivatal (NASA), két elképzelést is közzétettek a jövőbeli misszióról.
Augusztusban a NASA megkísérli orbitális pályára állítani a Föld közelébe érkező, 1978-ban fellőtt űrszondát.
A NASA az összes ismert szín felhasználásával tudott egy minden eddiginél nagyobb és színesebb összképet adni a világegyetemről.
A NASA szombaton Hawaii-on próbálja ki a marsi landoláshoz kifejlesztett repülő csészealj formájú űrjárművet - ha az időjárás engedi.
Florida partjainál, a mintegy húsz méterrel a víz felszíne alatt elhelyezkedő kutatóközpontban kell a speciálisan képzett asztronautáknak kilenc, illetve hét napot eltölteniük, hogy kísérleteket és vizsgálatokat végezzenek.
Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA emberi űrrepülési programja fenntarthatatlan és nem biztonságos, ezért annak a Mars helyett előbb inkább a Holdra kellene összpontosítania – állapította meg a The Washington Post című napilap csütörtöki számában ismertetett jelentésében az amerikai Nemzeti Kutatási Tanács (NRC).
A NASA szerint egy esetleges marsraszállás kulcsfontosságú eleme a biztonságos landolás, melynek érdekében tett első lépésként szerdán új típusú ejtőernyőt tesztelnek a Csendes-óceán felett.
Évtizedeken át használt kisebb ejtőernyőt a NASA, hogy a vörös bolygó felszínére juttassa az automatikus leszállóegységeket és a Mars-szondákat. Ha azonban asztronautákat is akar küldeni a bolygóra, akkor nagyobb és erősebb ejtőernyőkre van szüksége, ezért most egy hatalmas ejtőernyőt tesztelnek.
A SpaceX amerikai cég bemutatta az első olyan űrkapszuláját, a Dragon V2-t, amelyet már űrhajós vezet, sőt hét embert is el tud szállítani a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Példa nélküli ikerkutatást indít az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) jövőre. Miközben Scott Kelly űrhajós egy évre beköltözik a Nemzetközi Űrállomásra, testvére, Mark Kelly a Földön fog részt venni azonos orvosi tesztekben, hogy jobban feltárják a hosszú távú súlytalanság hatásait az emberi szervezetre.
Rajzfilm-illusztráció? Valóság? Feltehetően csak kevesen jönnének rá, mit mutat a lenti kép.
Bemutatta a NASA több mint 36 ezer fotóból készült "globális szelfijét", amelyet A Föld napja alkalmából a közösségi médiumokra feltöltött felvételekből állított össze.
Az egy hónapja tartott Föld napján a NASA arra kérte az embereket, hogy a bolygó minden pontjáról küldjenek be fotókat. Az eredmény egy hatalmas világszelfi lett.
A NASA Spitzer Űrteleszkópjának a közelmúltban készült felvételein hatalmas gáz- és porfelhőben kialakuló gócok láthatók – amelyek nem mások, mint éppen születőben lévő csillagok.
Egyszerre négy teleszkóp is felvette azt a március 29-i napkitörést, amely a NASA szerint így a történelem eddigi legjobban megfigyelt napkitörésévé vált. A rengeteg adatból, felvételből a NASA látványos videót állított össze.
Tényleg elképesztő tervei vannak a Facebook-Oculus VR tandemnek.