Három nap múlva követ el "öngyilkosságot" a Messenger
A Merkúr első műholdja, az amerikai Messenger (MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry, and Ranging) űrszonda három nap múlva, április 30-án követ el "öngyilkosságot".
A Merkúr első műholdja, az amerikai Messenger (MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry, and Ranging) űrszonda három nap múlva, április 30-án követ el "öngyilkosságot".
A teljes holdfogyatkozáskor sem sötétül el teljesen az égitest, hanem fénye narancsvörösre változik, mivel a Föld légkörén átszűrődő fény halvány derengést teremt. A mindössze 3 és fél perces holdfogyatkozást Magyarországon csak internetről lehet majd követni, mert innen nem lesz látható.
Hatalmas kutatóballont küldött az atmoszférába a NASA Új-Zélandon. A héliummal töltött léggömbnek 33 kilométeres magasságban kell a Földet megkerülnie - adta hírül az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) pénteken.
Egy méretes kődarabot készül elcsenni egy aszteroida felszínéről az amerikai űrkutatási hivatal (NASA), hogy aztán Hold körüli pályára állítva az apró égitestet rendszeresen felkereshesse és tanulmányozhassa azt: a 2020 decemberére tervezett misszió végső célja, hogy a szakemberek előkészítsék a terepet a Mars meghódításához.
A négy, egyenként több mint 1,2 tonna tömegű műholdat egy Atlas típusú rakéta emelte magasba. Mindegyiken száz érzékelő van. Az 1,1 milliárd dolláros program előreláthatólag két évig tart.
Hatalmas, a földinél tízszer mélyebb sós vizű óceán lehet a Jupiter, egyben a Naprendszer legnagyobb holdján, a Ganümédészen egy vastag jégkéreg és a sziklás felszín közé szorulva – jelentette be az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA a Hubble űrteleszkóp friss kutatásaira támaszkodva.
A Jeges-tengernél nagyobb víztömegű ősi óceán terülhetett el egykor a Mars északi féltekéjén - állapították meg az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) munkatársai.
A szerdai sisakhiba ellenére is lesz űrséta a hét végén a Nemzetközi Űrállomásról (ISS): az amerikai űrhajósok folytatják a kábelszerelést az állomás hamarosan megérkező új egységéhez - közölte pénteken az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA.
Öt nap alatt már második alkalommal hagyták el a NASA űrhajósai a Nemzetközi Űrállomást abból a célból, hogy folytassák az új amerikai űrhajók fogadásához szükséges munkálatokat a kozmoszban - tájékoztatott a NASA szerdán.
Szeptemberben indul útra a Nemzetközi Űrállomásra a 45. expedíció csapata, akikről most adott ki hivatalos posztert az amerikai űrhivatal. A NASA poszterén az asztronauták a a kék egyenruha helyett barnában pózolnak, fénykardokkal, jedikként.
Time lapse videót közölt a NASA a Nap utóbbi öt évének legszebb pillanatairól. Láthatók a napkitörés során megfigyelhető "hurkok", úgynevezett koronák, aztán a Nap felszínén megnövő és összezsugorodó napfoltok. A felvételeket a NASA napkutatási obszervatóriuma készítette, amely másodpercenként több mint egy fotót készített a Napról, és tette mindezt öt éven keresztül megszakítás nélkül.
Sikeresen visszatért a Földre szerda hajnalban a Dragon teherűrhajó a Nemzetközi Űrállomásról. A floridai űrközpontban viszont harmadszor is el kellett halasztani a napszél megfigyelésére szolgáló amerikai műhold felbocsátását.
Különleges, felhőutcáknak nevezett jelenséget örökített meg a NASA a fagyos Bering-tenger felett.
Immár hivatalos: 2014 volt az eddigi legmelegebb esztendő. És ha ez így első hallásra nem elég ijesztő, akkor érdemes megnézni a Bloomberg animációját.
Az asztronauták visszatértek a Nemzetközi Űrállomás amerikai moduljába, miután több mint tíz órát töltöttek az orosz szegmensben ammóniaszivárgás gyanúja miatt. A NASA azonban később cáfolta, hogy ammóniaszivárgás történt.
Látványos felvételeket tett közzé a NASA az idei év első jelentősebb napkitöréséről, amelyet tegnap észleltek. A közepes nagyságú kitörés az alábbi felvételen a Nap jobb oldalán látható.
Az új fekete lyuk felfedezése hozzájárul annak megértéséhez, hogy a galaxisok összeolvadása során mitől válnak falánkká a fekete lyukak. A felfedezést a 2012-ben felbocsátott NuSTAR űrteleszkóppal tették.
A SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat az utolsó pillanatban meghiúsította kedden a Dragon teherszállító űrhajó indulását a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Péntekre tervezték az indítást, de januárra halasztották, mert a néhány nappal korábban elvégzett hordozórakéta-tesztnél problémák merültek fel.
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) egy houstoni kórházzal együttműködve szeretné biztonságosabbá tenni az űrruhákat. 2013-ban egy űrséta alkalmával egy olasz űrhajós majdnem megfulladt a szkafander meghibásodása miatt.