Áder János elutazik és magyar Gripen-pilótákkal is találkozik
Az államfő hivatalos látogatásra ma Litvániába látogat, ahol találkozik a litván köztársasági elnökkel és a balti államok légtérvédelmét ellátó magyar Gripen-pilótákkal is.
Az államfő hivatalos látogatásra ma Litvániába látogat, ahol találkozik a litván köztársasági elnökkel és a balti államok légtérvédelmét ellátó magyar Gripen-pilótákkal is.
Angol lapértesülések szerint Lengyelországnak atomfegyverkezési ambíciói vannak a NATO-program keretében, de a kormány most cáfolni igyekszik védelmi minisztere kijelentéseit.
A miniszterelnök Kínában, a kelet-közép-európai csúcson találkozott a montenegrói, majd a litván miniszterelnökkel. Mint mondta, erőteljesen támogatja Montenegró EU-s és NATO-tagságát.
Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter szerint nem valószínű, hogy érvényesíthető lenne a NATO kollektív védelmi záradéka a párizsi merényletek kapcsán.
Az Iszlám Állam elleni harchoz Franciaország segítséget kérhet a NATO-tól, melynek Magyarország is a tagja, a jelenleg az Iszlám Állam ellen csak logisztikában segítő Magyarország készen áll minden olyan tevékenységre, ami az ország és az EU biztonságát erősíti. A kormányszóvivő szerint éppen ezért célpontjai is lehetünk a terroristáknak.
Oroszország olyan csapásmérő fegyverek kifejlesztésén dolgozik, amelyek képesek áthatolni bármilyen rakétavédelmi pajzson. Vlagyimir Putyin orosz elnök ismét szemére vetve Washingtonnak, hogy az orosz nukleáris erők semlegesítésére törekszik globális rakétavédelmi rendszerének kiépítésével.
A Vaskard (Iron Sword) fedőnevű manővert a Pabrade litván város körzetében lévő gyakorlótéren rendezik.
Bár eddig gazdagon beszámoltak az Egyesült Államok nagykövetének programjairól és nyilatkozatairól, a szerdai corvinusos beszéd kimaradt a közszolgálati hírekből. A kizárólag állami hírforrásokat követők csak Szijjártó Péter reakciójából értesülhettek arról, hogy a diplomata – háromnegyed év hivatali idővel a háta mögött – mit gondol a kormány tevékenységéről.
Oroszország szíriai légicsapásai és robotrepülőgépekkel végrehajtott támadásai "aggodalomra adnak okot" a NATO-főtitkár szerint.
Orosz katonai gépek kétszer is megsértették a török légteret. Jens Stoltenberg NATO-főtitkár szerint ez aligha lehet véletlen, Moszkva pedig eddig nem adott valódi magyarázatot az incidensekre.
Az Egyesült Államok Haditengerészeti Intézete szerint orosz hadhajókat csoportosítottak a szíriai partokhoz a Földközi-tengeren, hogy biztosítsák a légierő műveleteit a térségben.