MTI / hvg.hu Sport

Történelmi Djokovic-siker Melbourne-ben

A világelső szerb teniszező hetedszer nyerte meg az ausztrál nyílt bajnokság férfi versenyét. A vasárnapi döntőben 6:3, 6:2, 6:3-ra legyőzte a spanyol Rafael Nadalt.

Fucsovics csak megizzasztani tudta Djokovicot

A világelső szerb három szettben győzte le a magyar játékost az 1,3 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai férfi tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

Nadal teste nemet mondott: feladta az elődöntőt

Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal combsérülés miatt feladta az argentin Juan Martin del Potro elleni mérkőzést. A másik ágról a szerb Novak Djokovic könnyedén jutott a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyesének fináléjába.

Djokovic a férfi bajnok Wimbledonban

A szerb játékos 2011, 2014 és 2015 után negyedszer nyert Wimbledonban, 13. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be, és összességében 69. tornagyőzelmét aratta.

Djokovic maratoni csatában búcsúztatta Nadalt

A háromszoros győztes Novak Djokovic lesz a dél-afrikai Kevin Anderson ellenfele a wimbledoni teniszbajnokság férfi döntőjében: a szerb játékos az elődöntőben kétnapos, maratoni csatában verte a világelső Rafael Nadalt.

Tényleg eltűnhet Novak Djokovic

Hosszabb kihagyáson gondolkozik a korábbi világelső Novak Djokovic, aki szerdán sérülés miatt adta fel negyeddöntős mérkőzését a wimbledoni tenisztornán.