Olasz bundabotrány: húsz focistát tiltottak el
Bundázás miatt húsz labdarúgót tiltottak el kedden Olaszországban.
Bundázás miatt húsz labdarúgót tiltottak el kedden Olaszországban.
Magyar siklóernyős szenvedett balesetet az északkelet-olasz Piemonte tartományban - jelentette hétfőn az Ansa hírügynökség.
A DNS hibájának kijavításával gyógyítottak meg három gyermeket betegségükből, amely miatt se járni, se beszélni nem tudtak – adta hírül egy új tanulmány.
Olaszországban divat lett a németeket és a megszorításokat okolni a mély gazdasági válságért, az igazság azonban az, hogy a bajok forrása az elmúlt tíz év elkényelmesedő gazdaságpolitikája volt. A hibákból Magyarország is tanulhat.
Az Alzheimer-kórral sújtott embereknél kisebb a rák kockázata, mint más időseknél, és ez fordítva is igaz, az idős rákbetegeknél kisebb az Alzheimer-kór kialakulásának esélye - mutatta ki egy új tanulmány Olaszországban.
Az olasz parlament mindkét háza kénytelen volt szerdán egy teljes napra felfüggeszteni tevékenységét, mivel Silvio Berlusconi pártja, a jobbközép kormánykoalícióban résztvevő Szabadság Népe (PdL) bojkottálta mind a kormány, mind a törvényhozó testület munkáját.
Egyre több jel mutat arra, hogy Olaszország egy kiteljesedő recesszió elé néz. A munkanélküliség 35 éve nem látott csúcson, az államadósság az egekben, a megszorítások következtében pedig tovább lassul a gazdaság és tovább nő az államadósság. Ez pedig durva recessziót hoz, Görögország esetében is ezt láttuk.
Ötven kokaincsempészt vettek őrizetbe és 240 kilogramm kokaint foglaltak le albán, spanyol és portugál nyomozók közös akciójában – közölte kedden az olasz rendőrség.
Kiadták Olaszországnak szombaton a világ első számú kokainbárójának tartott olasz maffiavezért, akit előző nap vettek őrizetbe egy kolumbiai bevásárlóközpontban – közölte az ügyészség.
A nemzet gyalázása miatt ezer euró büntetést kell fizetnie annak az autóvezetőnek, aki szalonképtelen szavakkal adott hangot Olaszországgal szembeni nemtetszésének, amikor rendőrök megbüntették.
A pornókarrierbe kezdő Sara Tommasi azt állítja, hogy egyik filmje előtt bedrogozták, az ügyben két embert letartóztattak – írja a Corriere della Sera weboldala.
Franciaország megtagadta a menedékjogot az amerikai hírszerző szervek titkos adatmegfigyelésének részleteit kiszivárogtató Edward Snowdentől, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség volt szerződéses alkalmazottjától - közölte csütörtökön a francia belügyminisztérium. Ugyanígy döntött Olaszország is.
Az olasz válogatott végzett a harmadik helyen a brazíliai labdarúgó Konföderációs Kupán, mivel a vasárnapi bronzmérkőzésen 2-2-es döntetlent követően 11-esekkel legyőzte az uruguayi csapatot.
Korrupcióért további két perben vár bírósági ítéletre Silvio Berlusconi a jobbközép Szabadság Népe párt elnöke, akit bírák és politikusok megvesztegetésével vádolnak Olaszországban.
Az utóbbi évtizedek legjelentősebb etruszk leletét mutatták be csütörtökön az olasz hatóságok. A gazdag faragású szarkofágokat, egykor aranyozott szobrokat, bronz fegyvereket, kerámia edényeket és egy kottaboszjátékot sírrablóktól kobozták el évekig tartó nyomozás eredményeként.
Tévedésből erősen mérgező növénnyel ízesítette egy olasz nagymama a családjának főzött tésztát, végül mindannyian kórházban kötöttek ki.
Giorgio Napolitano olasz államfő garanciát kért a belpolitikai stabilitás fenntartására Silvio Berlusconitól, a római kormánykoalícióban is jelen lévő jobbközép Szabadság Népe (Pdl) párt elnökétől, miután hét év börtönre ítélték őt.
Összehangolt akciót indított az olasz gazdasági rendőrség az ország 41 futballklubja ellen. Pénzmosás és adócsalás gyanúja miatt szállták meg 18 első osztályú csapat, köztük a Juventus, a Milan, a Napoli és a Lazio székházát is. A vizsgálat kiterjedhet még külföldi klubokra is.
93 éves korában meghalt Emilio Colombo volt olasz miniszterelnök, az Európai Parlament egykori elnöke, aki élete végéig aktív maradt a politikai életben.
Közel 10 ponttal, 95,7 pontra ugrott fel az olasz fogyasztói bizalmi index júniusban az előző hónaphoz képest - közölte hétfőn az olasz statisztikai hivatal, az Istat.