Több, az ukrán határnál megjelent orosz járművön egy nagy „Z” betű látható, de nem tudni, mit jelent
A közösségi médiában egyre több fotó kering a „megbélyegzett” járművekről.
A közösségi médiában egyre több fotó kering a „megbélyegzett” járművekről.
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfő este bejelentette: Moszkva elismeri az önkényesen kikiáltott Donyecki, illetve Luhanszki Népköztársaságot, az orosz fegyveres erőket pedig felhatalmazta, hogy biztosítsák bennük a „békefenntartást”. A Nyugat elítélte a lépést és szankciók bevezetéséről tárgyal, amit Ukrajna is szorgalmaz. Budapesten összeült a nemzetbiztonsági kabinet a krízis miatt. Kövesse velünk az orosz-ukrán krízis fordulatait percről percre!
A magyar kormányfő nem sokkal azután jelentkezett a Facebookon, hogy Putyin beküldte az orosz hadsereget Kelet-Ukrajnába. Szijjártó Péter Facebook-oldaláról nem derült ki, hogy történt volna bármi. Az sem, hogy az általa jégtörőnek nevezett Orbán Viktornak végül miért nem sikerült megakadályoznia a háborút.
A szakadár kelet-ukrajnai államok hivatalos elismerése után Vlagyimir Putyin orosz államfő utasította az orosz védelmi minisztériumot, hogy vezényelje be a Luhanszki és a Donyecki Népköztársaság területére békefenntartóként a hadsereg egységeit.
Autóba rejtett pokolgép robbant a szakadár területen, aminek függetlenségét Vlagyimir Putyin orosz elnök pont hétfőn este ismerte el.
Igaz, hogy a Szovjetunió összeomlása után a Nyugat megalázta Oroszországot? Mitől fél Vlagyimir Putyin, és milyen történelmi, gazdasági, politikai okai vannak az orosz agressziónak? Magyarázó videó.
Amerikai források szerint személyek és vállalatok is felkerülhetnek a tiltólistára, de vázolta az esetleges uniós szankciókkal kapcsolatos elképzeléseit Ursula von der Leyen is.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a háromoldalú, Kijev, Moszkva és az EBESZ képviselőiből álló minszki összekötő csoport minél előbbi összehívását sürgette vasárnap Emmanuel Macron francia államfővel folytatott telefonbeszélgetésében.
Az Egyesült Államok hírszerzése szerint a parancsnokok már azt tervezik, miként manőverezzenek a támadás során.
Emmanuel Macron francia és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnapi telefonos egyeztetésén egyetértett abban, hogy mindent meg kell tenni a tűzszünet gyors eléréséhez Ukrajna keleti részén – közölte a francia elnöki hivatal.
A Szólásszabadság című műsorban estek egymásnak.
A brit miniszterelnök szerint az ukrajnai orosz katonai beavatkozás az európai területen 1945 óta megvívott legnagyobb háborúnak is bizonyulhat.
A térségbe érkező NATO-katonák ugyanakkor Ukrajna területén nem harcolnának, csak a katonai szövetség tagállamait védenék.
Az orosz közmédia attól tart, hogy az ukrán hadsereg támadást indíthat Oroszország ellen. Ezt egy felrobbant lövedék képével támasztják alá.
Az oroszok által korábban annektált Krím vezetése kész minden segítséget megadni az Ukrajnából „menekülő”, az oroszok által támogatott szakadároknak.