Az EU újabb fél évvel meghosszabbította az oroszellenes gazdasági szankciókat
Az indoklás szerint Oroszország továbbra is destabilizálja az ukrajnai helyzetet, így a 2014-ben bevezetett szankciót ismét meghosszabbította az Európai Unió.
Az indoklás szerint Oroszország továbbra is destabilizálja az ukrajnai helyzetet, így a 2014-ben bevezetett szankciót ismét meghosszabbította az Európai Unió.
Gyorsan változnak az erőviszonyok, főleg azért, mert az Európai Unió központját olyan pártok uralják, amelyek nem adnak kész válaszokat polgáraiknak.
Oroszország több tekintetben is nyomasztó erőfölényben van Ukrajnával szemben, s Kijev csak akkor tudja a győzelem esélyével folytatni a harcot, ha a Nyugat nem hagy fel a támogatásával.
A konzervatív lap brüsszeli tudósítója a kijelentés mellé érveit is felsorakoztatja.
A háború már eddig is bizonyította, hogy az orosz álmok és a geopolitikai realitás között áthidalhatatlan szakadék tátong, írja szerzőnk, aki hozzáteszi: az, hogy Oroszország veszített, még nem jelenti azt, hogy a Nyugat győzött, és részletes elemzésében felvillantja egy későbbi, még súlyosabb konfliktus lehetőségét. Vélemény.
Putyin csütörtökön a Lengyelország és Litvánia közé beékelt orosz exklávéba, Kalinyingrádba utazott, ahol a Kant Egyetem diákjaival találkozott.
A huszonéves nő által átadott pokolgép tavaly áprilisban megölte Vladlen Tatarszkijt.
Az ukrán elnök szerint Moszkva „játékot űz” az ukrán foglyok életével.
Orosz hírforrások szerint a gépen ukrán hadifoglyok is voltak.
Nem csak a migráció kezelésén múlik, hogyan szavaznak majd az európaiak, írja közös tanulmányában Ivan Krasztev és Mark Leonard. Európának színt kell vallania a háború ügyében, mutat rá a Frankfurter Rundschau. Az európai menekültügyi reformról ír a Bloomberg. Az izraeli válságot elemzi a Washington Post. Az Oroszországgal szemben életbe léptetett gazdasági szankciók nem jól működnek, állítja az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank vezető közgazdásza a Project Syndicate-ben. A Donald Trump esetleges visszatérése utáni világpolitikai helyzetről ír az Economist. Ursula von der Leyen és Giorgia Meloni "csodálatos hölgybarátságát" tárgyalja a Neue Zürcher Zeitung. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Szokatlan ellenállás körvonalazódik a háború ellen.
A céget 2022 júliusában marasztalták el a monopóliumellenes törvények megsértése miatt
Csalinak használt, titkosítottnak láttatott PDF-ek révén hajtanak végre kibertámadásokat az orosz COLDRIVER hackerei.
Az orosz megszállás alatt lévő Donyecket rakétával lőtték, a Balti-tengeren egy orosz LNG-tároló valószínűleg dróntámadás után kigyulladt, az oroszok pedig egy kis falut elfoglaltak.
A héten már ért orosz olajraktárat ukrán dróntámadás, most pedig egy cseppfolyósított földgázt is tároló kikötőnél lett tűz, a helyiek pedig állítólag drónokat láttak.
Húszezer gyermeket rabolt el a szüleiktől, illetve árvaházakból, s küldött átnevelőtáborokba az Ukrajnát megtámadó Oroszország. A nyolc éve elfoglalt területekről oroszosítottak közül pedig akadnak, akik most egykori hazájuk ellen harcolnak.
Közvetítők útján veszik az orosz nyersolajat a kínai finomítók.
Oroszország aranytartalékának nagysága az év elején megegyezett az egy évvel korábbival, de jóval többet ért - közölte az orosz jegybank.
A birodalmi törekvések eddig is közel álltak az orosz elnökhöz, most pedig lépett még egyet ezen az úton.
Boris Pistorius arra számít, hogy áprilisra elkészül a javaslat a kötelező katonai szolgálat visszaállításáról.