Egy mozi a La La Landből bevágott részlettel szívatta a Holdfényre váró nézőket
Továbbra sem csillapodnak a világraszóló Oscar-baki utórezgései. Egy londoni mozi üzemeltetői a humorosabb oldalát fogták meg a legjobb film körüli kavarodásnak.
Továbbra sem csillapodnak a világraszóló Oscar-baki utórezgései. Egy londoni mozi üzemeltetői a humorosabb oldalát fogták meg a legjobb film körüli kavarodásnak.
Az Oscar-gálák történetének legemlékezetesebb pillanataként vonul a történelembe, amikor kiderült, rossz győztest hirdettek a legjobb film kategóriájában. A legtöbb néző a színpadon állók sokkját láthatta csak, de az első sorokban ülő színészek arcán is érdemes elidőzni.
A Carpool Karaoke műsorvezetője sem hagyhatta szó nélkül, hogy az idei Oscar-gálán egy rossz helyre keveredő boríték miatt először tévedésből a Kaliforniai álmot hirdették ki a legjobb film kategóriájának győzteseként.
Miután az emlékezetes baki után kiderült, hogy a Holdfény nyerte a legrangosabb filmes elismerést, a Calvin Klein gyorsan meg is lovagolta a mozi körüli felhajtást.
A legjobb élőszereplős kisfilm kategóriájában először díjaztak magyar produkciót az Oscar-gálák történetében. A Kaliforniai álomnak nem jött össze a rekord, és kis kavarodás után kiderült, a Holdfény vitte el a legfontosabb díjat a Trumpnak szánt kiszólásokkal tarkított este folyamán.
Egy évvel a Saul fia sikere után újra magyar Oscar-díjasnak örülhetünk: Deák Kristóf Mindenki című alkotása nyerte a rövidfilmes kategóriát. A Kaliforniai álom végül távol maradt a rekordtól: 6 díjával így sem szerénykedhet, de a fődíjat a Holdfény happolta el a musical elől. Közben Jimmy Kimmel és a díjat átvevők sem hagyták nyugodni Donald Trumpot.
Hajnalban kiderül, Oscar-díjat kap-e a Mindenki, a kisfilmben fontos szerepet játszó kórus tagjai pedig jelenleg épp alszanak, hogy később már együtt izgulhassák át a díjkiosztót. Ellátogattunk a különleges éjszakára készülő gyerekekhez.
Várhatóan politikailag túlfűtött Oscar-gálát rendeznek hétfőn hajnalban, ahol mégis az egyik legkönnyedebb hangulatú film, a Kaliforniai álom viszi el a legtöbb díjat. A színésznők mezőnye még sohasem volt ennyire kiegyensúlyozott, de a forgatókönyvek esetében is nehéz döntésre készül az Amerikai Filmakadémia. Magyarként pedig az egyik legkiszámíthatatlanabb kategóriában szoríthatunk a Mindenki sikeréért.
A fogadóirodák várakozásai szerint mindent vihet a Kaliforniai álom.
2016 után újra van magyar szereplője a szokásos Oscar-csoportképnek – a Mindenki című rövidfilm rendezője Ryan Gosling, Mel Gibson és Viola Davis közelében kapott helyet.
Eddig sem volt Donald Trump az amerikai művésztársadalom kedvence, de amit elnöksége első napjaiban kap a filmes- és zenésztársadalomtól az még a kampányidőszakot is felülmúlja. Van, aki a Fehér Házat robbantaná fel és füstölné ki, míg más egyenesen beverne egyet a Trump-politikáját támogatóknak. Egyértelműn egy újfajta protest-korszak vette kezdetét.
Ryan Gosling egy kísértetsztoris gyereksorozatban, Jeff Bridges egy búvárról szóló szériában, Viggo Mortensen pedig egy gagyi szappanoperában kezdte pályafutását – ezen a héten mindhármukat Oscar-díjra jelölték. Először a tíz férfi színészjelölt első alakításait mutatjuk meg, később a színésznők is sorra kerülnek.
Úgy gondoljuk, ehhez nem szükséges túl sok kommentár.
Végül is huszadjára már milyen szöveget tudna kitalálni az idén is Oscarra jelölt színésznő?
Egy tízéves kislány új iskolába kerül, ám a beilleszkedés nem várt nehézségekbe ütközik - Deák Kristóf Mindenki című filmjének egyszerű, pozitív kicsengésű története lenyűgözte több külföldi fesztivál közönségét, ezután került egyre közelebb az Oscar-jelöléshez. A rendező szerint a film a reményt adó üzenete miatt lett sikeres, a külföldi kritikák pedig a két gyerekszereplő játékát dicsérik.
A 2017-es Oscar-jelöltek bejelentése előtt a legnagyobb kérdés az volt, hogy vajon a La La Land begyűjti-e a rekordnak számító 14 nominálást. De minket magyarokat még egy kérdés foglalkoztatott: bejut-e a legjobb ötbe kategóriájában a Mindenki című kisfilm? Mindkettő megvalósult.
Deák Kristóf egy gyerekkórusról szóló filmje, a Mindenki a legjobb kisfilm kategóriájában kapott jelölést. Utoljára 1963-ban jutott ilyen közel az elismeréshez magyar rövidfilm.
Pontosan három hónap múlva újra itt az Oscar. Nézze meg egy helyen annak a 10 filmnek az előzetesét, amely közül minden bizonnyal kikerül a legjobb filmnek járó Oscar-díj győztese!
Deák Kristóf Mindenki című alkotása a legjobb rövidfilm kategóriának tízes listájára került, innen választanak ki később öt filmet, amelyek indulhatnak az Oscar-díjért.
A 62 éves színész-harcművész életműdíjat kapott az Amerikai Filmakadémiától – ezt hagyományosan mindig jóval az év eleji gála előtt adják át.