Betiltaná a brit kormány a Palestin Action szervezetet, amiért megrongalták két katonai gépet
A brit belügyminisztérium szerint a jövőben illegális lehet a csoporthoz való csatlakozás.
A brit belügyminisztérium szerint a jövőben illegális lehet a csoporthoz való csatlakozás.
Főképp az 1970-es években tartották rettegésben Nyugat-Németországot a Baader–Meinhof-csoportként is ismert „városi gerillák“. A szervezet egyúttal jellegzetes példája volt a baloldali palesztinbarátságnak.
Felderítő repüléseket kezd a brit királyi légierő (RAF) a Földközi-tenger keleti medencéjében a Gázai övezetet uraló Hamász terrorszervezet által októberben Izraelből elhurcolt túszok hollétének kiderítésére – közölte a brit védelmi minisztérium vasárnap.
Az elmarasztaló megállapítások ellenére Sir Richard Knighton, a RAF új parancsnoka kijelentette, hogy a RAF felső vezetése közül senkit sem fognak szankcionálni, beleértve elődjét, Sir Mike Wigstont sem, akinek a felügyelete alatt mindez megtörtént.
Az incidens a Fekete-tenger fölötti, nemzetközi légtérben történt.
A Német Szövetségi Köztársaság, az akkori Nyugat-Németország egészét rettegésben tartotta a szélsőbalos terrorszervezet, a Vörös Hadsereg Frakció, amelynek tagjai 34 embert öltek meg. Fő célpontjaik azok voltak, akiket a tőkés rend képviselőinek gondoltak.
Terroristabújtatási történetek közben nagypolitika Berlinben: bomlik a Varsói Szerződés, vihar a parlamentben. A német egyesítés folyamatát végigkísérő sorozatunk, az "Eljött a paradicsom" soron következő epizódja – 1990. június 12.
Az elnyomott népek felszabadítóinak, náciellenesnek, antifasisztának tartották magukat, miközben együttműködtek a legszélsőségesebb Izrael-ellenes erőkkel – ez a német RAF 40 évvel ezelőtti akcióinak az egyik ellentmondása.
A brit miniszterelnök szerint a Nagy-Britanniát közvetlenül fenyegető terrorveszély indokolja, hogy a brit királyi légierő bekapcsolódjon az Iszlám Állam szíriai állásai elleni nemzetközi légi hadműveletekbe. A tervezet elfogadása esetén Franciaország után Európa legerősebb légiereje is bekapcsolódhat a terrorszervezet elleni küzdelembe, Németországban is szerdán döntenek a hadsereg bevetéséről.
A brit királyi légierő (RAF) gépei elsősorban felderítést végeznének, ezzel segítve a humanitárius segélyeket szállító brit repülőgépek eljutását a harcoktól sújtott iraki országrészekbe.
Szabadlábra helyezik a Vörös Hadsereg Frakció (RAF) nevű hírhedt német szélsőbaloldali terrorista szervezet utolsó, még börtönben lévő tagját.
Elutasította a német államfő hétfőn egy volt szélsőbaloldali terrorista, Birgit Hogefeld második kegyelmi kérvényét.
Legkevesebb nyolcan meghaltak abban a helikopterbalesetben, amely szerda délután történt a skót partok előtt - közölte a brit rendőrség.