MTI / hvg.hu Sport

Történelmi Djokovic-siker Melbourne-ben

A világelső szerb teniszező hetedszer nyerte meg az ausztrál nyílt bajnokság férfi versenyét. A vasárnapi döntőben 6:3, 6:2, 6:3-ra legyőzte a spanyol Rafael Nadalt.

hvg.hu Sport

Nadal simán elintézte a Federert legyőző Cicipaszt

A 17-szeres Grand Slam-győztes Rafael Nadal jutott be elsőként a fináléba az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi versenyében, mivel a csütörtöki elődöntőben könnyedén verte a görög Sztefanosz Cicipaszt.

Nadal teste nemet mondott: feladta az elődöntőt

Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal combsérülés miatt feladta az argentin Juan Martin del Potro elleni mérkőzést. A másik ágról a szerb Novak Djokovic könnyedén jutott a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyesének fináléjába.

Djokovic maratoni csatában búcsúztatta Nadalt

A háromszoros győztes Novak Djokovic lesz a dél-afrikai Kevin Anderson ellenfele a wimbledoni teniszbajnokság férfi döntőjében: a szerb játékos az elődöntőben kétnapos, maratoni csatában verte a világelső Rafael Nadalt.