Jövő héten indulhat mentőűrhajó a Nemzetközi Űrállomásra
Az űrhajósokat eredetileg hazaszállító járművön december észleltek szivárgást.
Az űrhajósokat eredetileg hazaszállító járművön december észleltek szivárgást.
A Kosmos-2499 elnevezésű műhold célja sosem volt tisztázott, Oroszország már azt is titkolta, hogy pályára állította. A szerkezeten egyszer már észleltek robbanást, most megint történt valami.
Az űrhajósok még december 15-én észleltek szivárgást a Szojuz MSz-22-es űrhajónál, ezért sokáig kérdéses volt, hogyan térhetnek vissza a Földre a bolygó körül keringő űrállomás fedélzetéről.
Az orosz űrkutatási hivatal mérlegeli, hogy küldjön-e egy másik Szojuz űrhajót a Nemzetközi Űrállomásra, amely a tervezettnél hamarabb hozná vissza a legénységet a Földre, mivel az űrállomáshoz kapcsolódó Szojuz űrhajónál december közepén hűtőfolyadék-szivárgást észleltek.
Az ISS júniusban is végrehajtott egy pályakorrekciót, akkor a Koszmosz-1408 nevű műhold roncsai miatt.
Az orosz űrügynökség, a Roszkoszmosz legkésőbb 2035-re fejezné be az új űrállomás építését.
Legalábbis ezt közölték moszkvai tisztségviselők a NASA-val.
Az orosz elnök miniszterelnök-helyettest ültetett Dmitrij Rogozin helyére. Az ő új pozíciójáról nincs hír.
Az orosz teherhajó, a Progressz 81 hajtóművét 4 perc 34 másodpercen át kellett működtetni, hogy kitolja a Nemzetközi Űrállomást (ISS) a törmelék közeléből.
Elhunyt Valerij Rjumin űrhajós, aki négy űrrepülést hajtott végre, egyebek között részese volt a szovjet-magyar űrprogramnak – közölte hétfőn a Roszkozmosz.
Az eROSITA nevű eszközt a németek fejlesztették az orosz Spektr-RG nevű űrszondához, Ukrajna megtámadása után viszont alvó üzemmódba kapcsolták. Az orosz űrügynökség vezetője kivenné a németek kezéből az irányítását.
A Roszkoszmosz vezetője vasárnap írt bejegyzést a Telegramon arról, hogy Oroszország győzne egy atomháborúban, de az atomháborút el kell kerülni.
Dimitrij Rogozin, a Roszkoszmosz vezetője szerint Elon Muskot felelősségre kell vonni, mert a Starlinken keresztül segítette „az ukrán fasiszta erőket”.
A férfi vlogot vezet az utazásairól, egy rakétaindító állomáson fogták el őt, és fehérorosz partnerét.
A Roszkoszmosz vezetője, Dimitrij Rogozin már korábban is arról beszélt, hogy a nyugati szankciók miatt Moszkva kiszállhat a Nemzetközi Űrállomás üzemeltetéséből.
Nem tervezett kitérő manővert volt kénytelen végrehajtani a Nemzetközi Űrállomás (ISS) szombaton, hogy kikerüljön egy felé közeledő kozmikus hulladékot.
Az orosz űrügynökség még nem árulta el, pontosan mi lesz az űrállomáson, de a „normális kapcsolatok” helyreállítását a gazdasági szankciók feloldásához kötik.
Az orosz űrügynökség elítélte azokat a nyugati sajtójelentéseket, amelyek szerint a Nemzetközi Űrállomáshoz csatlakozott három orosz kozmonauta azért vett fel sárga ruhát itt-ott kék csíkokkal, hogy kifejezze az Ukrajna iránti támogatását.
Miután több felbocsátást már töröltek, Oroszország végleg le akarja állítani az Európai Unió Francia Guyana-i űrkikötőjében található indítóállomása használatát – közölte szombaton Dmitrij Rogozin, a Roszkozmosz orosz űrhivatal vezetője.
A földön még kék-fehér védőruhát viseltek.