Fotó: már javában zajlik az új spanyol uralkodó beiktatása
Szerdán éjfélkor VI. Fülöp néven új uralkodója lett Spanyolországnak, miután az 1975 óta uralkodó I. János Károly szerdán aláírta a lemondását lehetővé tevő törvényt.
Szerdán éjfélkor VI. Fülöp néven új uralkodója lett Spanyolországnak, miután az 1975 óta uralkodó I. János Károly szerdán aláírta a lemondását lehetővé tevő törvényt.
Brazil szurkoló üzenete a 0:2 arányban vereséget szenvedő spanyol válogatottnak.
Bár éjfél óta már új uralkodója van Spanyolországnak, a hivatalos beiktatási ünnepséget csütörtökön tartották Madridban. I. János Károly lemondása után fia vehette át a hatalmat VI. Fülöp néven. Az új uralkodó felesküdött az alkotmányra és Madridon áthajtva üdvözölte alattvalóit. Nézze meg galériánkat az új király trónra lépéséről!
Csütörtökön nulla órától VI. Fülöp Spanyolország új uralkodója.
Jóváhagyta a spanyol szenátus I. János Károly király lemondását és a trónörökös Fülöp herceg trónra lépését. A lemondásra vonatkozó törvényt 233 igen, 5 nem szavazattal és 20 tartózkodással fogadták el. A pártok a kormányzó Néppártól az ellenzék fő erejének számító szocialistákig túlnyomó többséggel támogatták a monarchiát, csak néhányan, köztük a katalán Republikánus Baloldal képviselői követelték népszavazás kiírását a királyság jövőjéről.
Több változást is hoz Spanyolországban az, hogy I. János Károly király átadja a trónt fiának, Fülöp hercegnek. VI. Fülöp király arcképével új pénzérméket és bélyegeket nyomnak, valamint lecserélik az ország számtalan hivatalában I. János Károly király képeit az új király portréira. A János Károly király vagy Asztúria hercege után elnevezett főiskolák, egyetemek, sportlétesítmények és egyéb intézmények sorsa egyelőre kérdéses.
Spanyolország idő előtt megkezdi az Európai Uniótól 2012 júniusában kapott 41 milliárd eurós mentőcsomag visszafizetését. A pénzt a bankok feltőkésítésére fordíthatták.
A június 18-án VI. Fülöp néven királlyá nyilvánítandó herceg a navarrai San Salvador de Leyre bencés monostorban tartott ceremónián hitvesével, Letizia hercegnővel vett részt. A jövendő uralkodó ez alkalomból rövid beszédet mondott a jelenlévőknek arról, miként képzeli el saját szerepét apja nyomdokaiba lépve.
A spanyol kormány elfogadta kedden azt a törvénytervezetet, amellyel érvénybe lép I. János Károly király lemondása, ha a jogszabályt elfogadta a parlament.
Spanyolország államformájának megváltoztatásáért tüntettek több ezren Madridban hétfő este, azt követően, hogy I. János Károly király bejelentette: úgy döntött, lemond a trónról.
Franco támogatásával lett király János Károly, de 40 éves uralkodásával ő lett a spanyol demokrácia legfőbb őre. Az utóbbi években azonban leginkább saját és családtagjai botrányai miatt került reflektorfénybe. Hétfői lemondása mögött a monarchikus berendezkedés szimbolikus hatalmának átmentése állhat.
Több európai vezető politikus és amerikai napilap méltatta hétfőn I. János Károly történelmi szerepét, amelyet a diktatúrából a demokráciába való átmenet folyamatában játszott.
A spanyol király szerint a fiatal generáció, vagyis saját fia készen áll arra, hogy átvegye a helyét, ezért mond le 39 év uralkodás után a trónról.
Lemond trónjáról a spanyol uralkodó, János Károly király. A spanyol miniszterelnök, Mariano Rajoy közlése szerint fia, Fülöp herceg követi őt a trónon.
Valószínűleg minden idők egyik legcikibb sportautó-balesete történt meg a közelmúltban Spanyolországban, Galícia tartományban.
Tovább csökkentek az ingatlanárak 2014 első három hónapjában Spanyolországban. Becslések szerint csaknem egymillió újépítésű, eladatlan ingatlan van az országban.
Vécécsészében rejtőzködő kígyó mart meg egy nőt Spanyolországban.
A spanyolországi Matajudios nevének megváltoztatására 29-en szavaztak, ellene 19 ember voksolt. A település eredeti neve Castrillo Motajudios, vagyis a zsidók dombja volt. A Motajudios 1627-ben változott Matajudiosra (jelentése: ölj zsidókat!).
Jobb adósosztályzatot kapott pénteken a nemzetközi hitelminősítőktől az euróövezeti periféria két gazdasága, Görögország és Spanyolország.