Koszovóval is egyre feszültebb Szerbia viszonya
A koszovói rendőrség szombaton közölte, hogy nem engedte be a határon a Szerbiából a koszovói szerb kisebbségnek küldött népszavazási dokumentumokat.
A koszovói rendőrség szombaton közölte, hogy nem engedte be a határon a Szerbiából a koszovói szerb kisebbségnek küldött népszavazási dokumentumokat.
Nincs ugyanis érvényben egységes ár az érintett öt alapvető élelmiszerre, mindenki a saját november közepi árán kínálja a termékeket.
Márciusban játszik Marco Rossi csapata két barátságos mérkőzést.
Mindkét ország elégedetlen a koronavírus elleni intézkedésekkel a férfi kontinenstornán. A szervezők szerint ők korábban a részt vevő országok képviselőivel bejárták a szállodáka,t és ők azóta sem emeltek kifogást. Azt állítják, a hatályos jogszabályokat és a nemzetközi szövetség Covid-protokollját betartják.
Már megfertőződött koronavírussal néhány játékos a magyar járványkezelés eredményeként – írta Toni Gerona.
Nemzetközi politikai botránnyá kezd fajulni, hogy az ausztrál hatóságok nem engedték belépni az országba a világ legjobb teniszezőjét, Novak Djokovicot, aki a dolgok jelenlegi állása szerint nem vehet részt a január 17-én kezdődő teniszbajnokságon, az Australian Openen.
Egy Botswanából érkező férfi mintájában mutatták ki.
Szerbiai postabélyeget adott ki Novak Djokovic teniszező alakjával - közölte a szerbiai sajtó szombaton.
Környezetvédelmi és más politikai kérdések kapcsolódtak össze és eredményeztek utcai demonstrációkat Szerbiában. Az eseményeknek különös jelentőséget ad, hogy három és fél hónap múlva választások lesznek az országban.
A vasárnap reggel óta tartó intenzív havazás délutánra jelentősen megnehezítette a közlekedést Szerbiában, az ország több területén is áramkimaradásról számoltak be.
Továbbra is szerb „hazafiak” őrzik a srebrenicai mészáros, Ratko Mladics belgrádi házfalra festett arcképét. Miközben a rendőrség megtiltotta a háborús bűncselekményekért életfogytiglani börtönre ítélt boszniai szerb táborokot dicsőítő óriásgraffiti lemázolását, megjelent egy újabb arckép is, az ismeretlen alkotók ezúttal a második világháborús csetnikvezér Drazse Mihajlovicsot festették meg. A belvárosi graffitiháború sokkal többről szól, mint néhány száz unatkozó fiatal csörtéjéről: a szerbség nagyobb része nem hajlandó szembenézni Mladics és társai bűneivel.
Nagy feladat előtt áll Cristiano Ronaldo csapata.
Ha az unió nem akarja, hogy a hátsó udvarát olyan erők vegyék birtokba, amelyek aktívan dolgoznak az Európa-ház bedöntésén, akkor a Bizottságnak és a békepárti kormányoknak sokkal nagyobb támogatást kell adniuk az EU-barát erőknek Szerbiában és Magyarországon. Egyben érdem belépési perspektívát kell nyújtani a Nyugat-Balkánnak. Akár a felvételi feltételek enyhítése árán, írja a német lap.
A gyógyszer a cég szerint 90 százalékos hatékonyságú, és nagymértékben csökkenti a halálozás és a kórházba kerülés esélyét.
Akár egymilliárd euróval is beszálltak volna, de a beruházásért felelős miniszter szerint a kormány az eredeti terveknek megfelelően, az oroszokkal kötött kétoldalú megállapodás szerint valósítja meg a projektet.
A Nyugat-Balkánon visszaköszönnek a 90-es évek veszélyes fejleményei: Szerbia aktívan támogatja, hogy destabilizálódjon Bosznia, Koszovó és Montenegro, a cél érdekében közvetítőket használ, és fenyegeti a három ország szuverenitását, illetve területi sérthetetlenségét. Így látja a helyzetet a Politicón megjelent kommentárjában Arminka Helic brit konzervatív képviselő.
Járványügyileg Szerbiában is „helyzet van”, s a számokat és a statisztikákat elnézve azt is hozzátehetjük: ez a helyzet csak "fokozódik".
Alekszandar Vucsics szerb államfő cáfolta, hogy 1991-ben halállal fenyegetett volna meg egy horvátországi „áruló” szerb férfit. A vád egy olyan horvátországi tárgyaláson hangzott el, amelyen azok a szerb fegyveresek ügyében döntenek, akik 1991-ben háborús bűncselekményeket követtek el Glina térségében.
Elégedetlenek az EU-ba még fel nem vett nyugat-balkáni országok politikusai az unió vezetőivel tartott szlovéniai csúcstalálkozóval, hiszen Brüsszel ezúttal sem közölte, mikor csatlakozhatnak az unióhoz. Az egy helyben járás már az USA-t is aggasztja.
A kijárási tilalom és az intézmények bezárása nem jelent már megoldást a koronavírus-járvány kezelésében, kizárólag az oltakozás vethet véget a járványnak - nyilatkozta vasárnap Branislav Tiodorovic járványügyi szakértő, a koronavírus-járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb tagja.