A NASA megtalálhatta az első olyan bolygót, ami a Tejútrendszeren kívül van
28 millió fényév távolságra található a Földtől az első olyan bolygó, amit a Tejútrendszeren kívül fedezett fel az emberiség.
28 millió fényév távolságra található a Földtől az első olyan bolygó, amit a Tejútrendszeren kívül fedezett fel az emberiség.
Úgy tűnik, hogy sikerült megtalálni a hiányzó láncszemet a csillagtömegű és a szupermasszív fekete lyukak között.
Rengetegen élnek fényszennyezett környezetben, és nem is gondolnak arra, milyen elképesztő látványt vesz el tőlük ez a tény.
A Hortobágy fölötti égbolton fotózták le a Tejút fényes sávját.
Azt már megmutattuk, milyenek felettünk a csillagok a chilei Chajnantor-fennsíkról, de hogy lesz még olyan...
Ötvenmilliárd planéta lehet a Tejútrendszerben, közülük ötszázmillió a lakhatósági zónában van - számították ki az Amerikai Űrkutatási Hivatal (NASA) asztronómusai, akik galaxisunk első "népszámlálását" végezték el a bolygóvadász űrteleszkóp, a Kepler csillagászati műhold felvételei alapján.
Közel 100 éve érzékeltük először az űrből közel fénysebességgel érkező részecskék, más néven a kozmikus sugárzás jeleit. A tudósok eddig nem tudták, hogy mi gyorsítja fel a kozmikus részecskéket - a megoldást minderre a Veritas űrteleszkópból kinyert adatok szolgáltatják - írja a Science Daily.
800 megapixeles panorámafotót készített két francia fotós a Tejútról, amelyet nem csupán nagyfelbontású változatban, hanem a YouTube-on is megtekinthetünk, számolt be a különleges projektről a Wired.
A csillagászat és az űrkutatás rajongói 32. alkalommal gyűltek össze az amerikai állam egyik kietlen pusztáján, hogy zavartalanul gyönyörködhessenek az éjszakai égbolt szépségeiben.