hvg.hu Sport

Tottenham Hotspur - Liverpool FC 0:2

Csakúgy, mint a Európa Liga döntőjében (Chelsea-Arsenal 4:1), a Bajnokok Ligájában is két angol csapat küzdött a trófeáért. A Liverpool győzött.

NIL Sport

A modern foci két óriása csap össze szombaton este

Szombat este 21 órakor csap össze a Liverpool FC és a Tottenham Hotspur a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjében, Madridban. Nüanszokon elúszó bajnoki cím és a BL-kiesés állandó veszélye jellemezte a döntősök szezonját, de mindkét csapat felkészülten, illetve többé-kevésbé egészségesen várja, hogy a legrangosabb európai kupa sorsa 11 év után újra angol házidöntőben dőljön el.

A Manchester City az első triplázó angol csapat

A Premier League és a Ligakupa megnyerése után az angol FA Kupát is elhódította a Manchester City labdarúgócsapata, amely a sorozat szombati döntőjében 6-0-ra győzte le a Watfordot.

A 96. percben sokkolt, BL-döntős a Tottenham

Angol házidöntő lesz a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután a londoniak a Liverpooléhoz hasonló őrült meccsen kiejtették az Ajaxot. A Spurs a sírból hozta vissza a párharcot, ugyanis a szünetig kétgólos hátrányba került, de a második félidőben fordított Lucas Moura mesterhármasával. A brazil a továbbjutást érő találatot a 96. percben szerezte.

Elégtételt vett a Manchester City a Tottenhamen

A Manchester City az angol labdarúgó-bajnokságban vett revánsot a Tottenham Hotspurön, miután a Premier League 35. fordulójának szombati rangadóján házigazdagént 1-0-ra legyőzte a londoni csapatot.

MTI / hvg.hu Sport

A videóbíró is segítette a Realt Amszterdamban

A legutóbbi három kiírásban győztes Real Madrid 2-1-re győzött az Ajax Amsterdam otthonában, míg a Tottenham Hotspur magabiztosan, 3-0-ra verte a vendég Borussia Dortmundot a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcának első, szerda esti mérkőzésein.