Vakcinák százmilliót fogja szétosztani az EU és az USA
„Adományoznak, és nem csak kölcsönadnak” a hátrányos helyzetű országoknak.
„Adományoznak, és nem csak kölcsönadnak” a hátrányos helyzetű országoknak.
Átverte Franciaországot, és semmibe vette európai szövetségeseit az USA, amikor megállapodott arról, hogy Nagy-Britanniával együttműködve atom-tengeralattjárókkal szerelik fel Ausztráliát. Az új szövetség Kína ellen irányul, még ha ezt nem is mondják ki.
A jegybank szerepet betöltő Fed két igazgatója rendszeresen játszik a tőzsdén - írta meg a Wall Street Journal. Erre hivatkozva Elizabeth Warren szenátor az etikai normák szigorítását kezdeményezte.
Az idén Irakban is befejezi „harci küldetését” az Egyesült Államok. A regionális kilátásokról, az afganisztáni kivonulás kudarcáról Hewa Jaff, a Kurdisztáni Hazafias Unió (PUK) külpolitikai igazgatója beszélt.
Légi kutatás közben vették észre az amerikai férfit, aki évekkel ezelőtt tűnt el. A magyar turista holttestére közben a kanyon pereme alatt 130 méterre bukkantak rá.
Az USA fegyveres erőinek vezérkari főnöke titkos művelettel akadályozta meg, hogy a választási vereség után Donald Trump esetleg végzetes katonai akciót indítson – írja Peril (Veszély) című, jövő héten megjelenő könyvében a The Washington Post két újságírója, Bob Woodward és Robert Costa.
A hagyományoknak megfelelően a Világkereskedelmi Központ (WTC) terrortámadásban lerombolt ikertornyai helyén megépített emlékműnél, helyi idő szerint reggel 8 óra 46 perckor - az első eltérített repülőgép becsapódásának pillanatában - kezdődött a megemlékezés szombaton New Yorkban a 2001. szeptember 11-i merényletek 20. évfordulóján.
A tömeggyilkos repülőgépes terrortámadások alapvető változásokat hoztak nemcsak a kül- és biztonságpolitikában, hanem az országok belső helyzetében és az emberek mindennapi életében is - értékel Gyarmati István, a Fejlődésért és Demokratikus Átalakulásért Intézet főigazgatója. Szerinte a terroristákkal szemben nincs százszázalékos védelem, az államoknak állandó készenlétben kell állniuk. Elemzés.
Előbbre hozták az amerikai egészségügyi hatóságok az ország első Covid-19 miatti halálozásának dátumát: már tavaly január 9-én elhunyt egy kansasi beteg.
Ezt javasolja egy amerikai jogászprofesszor, aki korábban kulcsszerepet játszott a dohányzás korlátozásában az Egyesült Államokban.
Az állampolgárok jogává tették, hogy feljelentsenek bárkit, aki hat hetesnél idősebb magzat elhajtásában segíti a terhes nőt. A jogi trükkel alaposan megnehezítették a szigort ellenzők abortuszpártiak dolgát.
Több gyermek is meghalhatott az amerikaiak célzott támadásában.
A jegybankok, a globális pénzpiac nyüzsgő világa legtöbbünknek pusztán furcsa filmélmény vagy távoli országokban élő öltönyös emberek kockázatos játéka csupán. Ide bekerülni, itt élni a mindennapokat különleges kiváltság, de nem egyszerűen szerencse kérdése. Pozsár Zoltán a Credit Suisse vezető elemzője Pécsről indult és tudatos, munkával kikövezett úton jutott el a pénzvilág fellegvárába. Szakmai útjáról, a pénzpiacok világáról és a karrierjét kísérő pénzügyi válságokról beszélgettünk a New Yorkban élő közgazdásszal, akivel nemrég a Wall Street Journal közölt címlapinterjút.
A Pentagon szóvivője hétfőn számolt be arról, hány embert evakuáltak az ázsiai országból. Csak az előző 24 órában 16 ezer embert szállítottak el. 1300-an egyenesen Washingtonban landoltak.
Szombaton egész nap zuhogott az állam középső részén, a rekordmennyiségű csapadék rekordáradást okozott. A villámárvizekben 17 ember meghalt és sokaknak nyoma veszett.
A volt amerikai elnök hiába próbálta oltásra rávenni az őt ünneplő tömeget, a hívek lelkesedése lelohadt szavaira Alabamában.
Hurrikánként indult, de viharként érkezik az USA északkeleti partvidékére a Henri. Már a széle csapadékrekordokat hozott New Yorkban.
Utólag fedezték fel a behatolást, az afganisztáni evakuálást állítólag nem érinti.
Az Iszlám Állam dzsihadista szervezet fenyegetése miatt új módokat kell találnia az amerikai hadseregnek, hogy a kabuli repülőtérre el tudja juttatni az evakuálásra kijelölt személyeket. Könnyen lehet, hogy tranzitpontokat határoznak meg.
Az amerikai hadsereggel ellentétben a CIA nem hagyja el Afganisztánt, legalábbis a kémei nem, akik mostantól leginkább csak magukra számíthatnak. A kémek munkája még veszélyesebbé válik, egy szakértő szerint a hálózatot egyelőre "hibernálják". Ugyanakkor ha az Egyesült Államok most cserben hagyja azokat az afgánokat, akik például tolmácsként segítettek nekik, azzal azoknak a hírszerzőknek a helyzetét nehezítik meg, akik külföldön, veszélyes terepen akarnak a jövőben kémeket beszervezni.