Putyinnak üzenő Macron, hírek az azovsztali foglyokról - ez történik szombaton az ukrajnai háborúban
Ahogy eddig mindig, úgy a háború 101. napján is követjük az eseményeket.
Ahogy eddig mindig, úgy a háború 101. napján is követjük az eseményeket.
Az amerikai elnök szerint egy ponton meg kell majd állapodnia a megtámadott félnek és az agresszornak.
A megszállók főként templomokat romboltak le.
Az orosz elnök szerint nem Oroszország a felelős a globális élelmiszerpiacon kialakult helyzetért.
Alexander Soros a Twitteren írt erről.
Petro Porosenko szerint az orosz elnök akkor is veszélyt jelent Európára, ha a háborúnak sikerül véget vetni.
Ukrán állampolgárságot kért egy orosz ellenzéki újságíró, Alekszandr Nyevzorov, aki ezt a Telegram alkalmazáson tette közzé pénteken.
Száz napja indított inváziót Oroszország Ukrajna ellen. Míg a háború kezdetén az oroszok célja egész Ukrajna elfoglalása és Volodimir Zelenszkij elnök, illetve a kormány megbuktatása volt, mára a harcok az ország keleti régiójára összpontosulnak. Nagyítás képgalériánk az agresszió okozta drámát igyekszik megmutatni – amennyire ez így lehetséges.
A hatalmas veszteségek és a kudarcsorozat után Moszkvának legfeljebb arra van esélye, hogy teljes mértékben ellenőrzése alá vonja a Donyec-medencét.
A kijevi kormány ellenőrzése alatt lévő ukrajnai területeken a száz napja tartó háború ellenére sikerült többé-kevésbé fenntartani az állam működését, sőt több térségben, például Kijevben valamit javult is a helyzet az agresszió első napjaihoz képest. Ám nem látni, visszatérhet-e az élet a rendes kerékvágásba, és bármikor ismét rosszabbra fordulhatnak a körülmények.
Nehéz volt elhinni, hogy ilyesmi megtörténhet, és még ma is felfoghatatlan, hogy ez zajlik tőlünk néhány száz kilométerre, de a valóság ettől még tragikusan makacs: immár 100 napja tart az oroszok gyilkos agressziója a független Ukrajna ellen. A Fülke legfrissebb adásában a hvg.hu újságírói összefoglalják, hogy állnak a harcok, mit érnek a szankciók, és mennyire hódolt be Orbán Viktor Moszkvának.
Zelenszkij szerint a teljes orosz hadsereggel harcolnak a keleti fronton, Lavrov provokációt lát abban, hogy Ukrajna a nyugati országoktól kér fegyvereket.
Kirill pátriárka aktívan támogatja az EU szerint Oroszország háborúját.
Június 2-a az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború 99. napja. Háborús tudósításaink és híreink mellett rendhagyó módon egy novellát is közlünk, amelyet a HVG újságírója, Kovács Bálint írt.
Vadim Bojcsenko abban bízik, hogy Mariupol lakói valamikor visszatérhetnek a városba.
Ezer kilométeren húzódik az orosz–ukrán front, Volodimir Zelenszkij beszámolója szerint a teljes orosz katonai kontingenssel néznek szembe.
Félő, hogy nem az Ukrajna elleni orosz invázió első szakasza volt a második világháború óta legsúlyosabb európai konfliktus legvéresebb időszaka. A példátlan nyugati szankciókkal sújtott Moszkva mindent egy lapra tesz fel, s a sok százmilliárd dolláros kárt szenvedett Kijev sem hátrál.
Az orosz külügyminiszter szerint vannak is olyan politikusok, akik készek is bekapcsolódni „ebbe az őrületbe”.
Szergej Lavrov szerint Ukrajna provokál, amikor fegyvereket kér, a dánok csatlakoznak az Európai Unió védelmi politikájához.
Ukrajna lesz majd Wales ellenfele a labdarúgó világbajnoki pótselejtező döntőjében, miután előbbi 3-1-re nyert Skócia vendégeként szerdán.