Varga: Európának nagyobb szüksége van Ázsiára
Varga Mihály szerint a magyar kormány "keleti nyitás és nyugati tartás" politikájának helyessége beigazolódott, tapasztalatai szerint más országok még inkább nyitnak Ázsia felé.
Varga Mihály szerint a magyar kormány "keleti nyitás és nyugati tartás" politikájának helyessége beigazolódott, tapasztalatai szerint más országok még inkább nyitnak Ázsia felé.
Varga Mihály szerint más tényezők mellett az online pénztárgépek bevezetésének hatásával magyarázható az, hogy az idén az első fél évben 106 milliárd forinttal több áfát fizettek be a kiskereskedők, mint tavaly ebben az időszakban.
Varga Mihály szerint az ősszel dől el, hogy az autós devizahitelekre kiterjed-e majd a forintosítás.
Varga Mihály szerint is szükség lenne a magyar-orosz gazdasági vegyesbizottság összehívására. A nemzetgazdasági miniszter a Hír TV Magyarország élőben című műsorában kedden este megerősítette, hogy az uniós pénzügyminiszterek tanácsának következő ülésén fel kell vetni az embargó hatását kompenzáló direkt uniós támogatások bővítését.
Állami kitüntetéseket és elismeréseket adott át Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter augusztus 20-a alkalmából kedden, Budapesten.
Visszatért a gazdasági hidegháború, Argentína csődbe ment, Csányi Sándor nekiment a kormánynak, a nemzeti fejlesztési minisztert pedig már egyszerre szorongatja a Magyar Nemzet és a Népszabadság. Mi jöhet még? Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val.
A devizahiteles mentőcsomag miatt nem kerül veszélybe a magyar bankrendszer, és a pénzintézeteknek eszük ágában sincs kivonulni az országból – mondta a Világgazdaságnak adott, hétfőn megjelent interjújában Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
Jöhetnek még unióspénz-felfüggesztések, a kormány csapatai harcban állnak, mondja Varga Mihály, aki a gyerekesek megjutalmazását a nyugdíjrendszerben jó ötletnek tartja. Az uniós rekordnak számító magyar áfakulcs aligha fog csökkenni, a devizahitelek forintosítása viszont a jövő évre átcsúszik. Sikerült kihoznunk a sodrából a nemzetgazdasági minisztert.
Kétezer embert tesznek lapátra, mert bezár a komáromi Nokia, jön a költségvetési kiigazítás, Brüsszel újabb eljárásokkal piszkálja a kormányt, és a reklámadó több cégnek fájhat, mint gondoltuk. Mi jöhet még? Tippelje meg a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
A kormány eddig tagadta, hogy be kéne avatkozni a költségvetésbe. Ma egy konferencián a nemzetgazdasági miniszter jelezte, 110 milliárd forintot nem engednek elkölteni a minisztériumoknak, máskülönben baj lenne.