Egy amerikai államban betiltották az abortusztablettákat, börtön is járhat érte
Az abortusztabletták egyébként Magyarországon sem rendelkeznek forgalomba hozatali engedéllyel.
Az abortusztabletták egyébként Magyarországon sem rendelkeznek forgalomba hozatali engedéllyel.
Justyna Wydrzynska abortusztablettát adott ingyen egy megerőszakolt nőnek. Ezt egy lengyel bíróság bűncselekménynek minősítette. Az abortusztilalom központi téma lesz az őszi parlamenti választási kampányban.
A modell és az énekes nagyon várt harmadik gyermeke egy hete jött világra.
A pár tragikus körülmények közt vesztette el az előző magzatát.
Málta az Európai Unió egyetlen tagországa, amely semmilyen körülmények között, így akkor sem teszi lehetővé a terhesség művi megszakítását, ha az anya élete vagy egészsége veszélyben lenne.
Mióta bevezették a szívhangrendeletet, még azoknál a nőknél is egyre később kerül sor az abortuszra, akik kitartanak a döntésük mellett – derült ki a Magyar Orvosi Kamara nyílt vitáján, melyen a szeptemberben elfogadott módosításról mondhatták el véleményüket civilek és a szakmai képviselői. A terepen dolgozók úgy látják, továbbra is inkább szexuális felvilágosításra és ingyenes fogamzásgátlásra kellene hangsúlyt helyezni. A rendelet támogatói szerint azonban ez nem szigorítás, csak tájékoztatás, a fiataloknak pedig tisztában kellene lenniük azzal, hogy a szex alapvetően gyereknemzésről szól.
Ha a szenátus is jóváhagyja ezt, akkor jöhet az országos népszavazás a kérdésben.
Az abortuszok száma csökkent, de a terhességmegszakítás mellett kitartó nők aránya alig változott az elmúlt években
Képeken mutatja meg egy szervezet, hogy is néz ki a terhesség a legkorábbi szakaszban – amelyben több amerikai állam már tiltja az abortuszt.
A jogok nemcsak úgy vannak, ki kell harcolni, majd folyamatosan védelmezni kell őket – ezzel a szakmai hitvallással nők milliónak az életét változtatta meg az egyenlőségért vívott küzdelmet az élete utolsó pillanatáig fel nem adó ügyvéd, Gisèle Halimi. A francia közélet rebellis figurájának a nevéhez fűződik több emberi jogi siker, szerepe volt az abortusz legalizálásában, a halálbüntetés eltörlésében, a homoszexualitás dekriminalizációjában, a nemi erőszak elleni törvények megszületésében. A 2020-ban, 93 éves korában meghalt Halimi rendkívüli életét és munkásságát most egy könyv is felidézi, a nézetei és gondolatai pedig semmit sem veszítettek az aktualitásukból.
A miniszterelnök szerint nincs szükség a jogszabály módosítására, és nem is aktuális a jelenlegi helyzetben.