Megszünteti a Nemzeti Eszközkezelőt a kormány
Benyújtották az erről szóló törvényjavaslatot.
A hét év rettegésért, gyomoridegért, kiszolgáltatottságért és megaláztatásért nem kérek egy petákot se. Csá, Kedves Bankom!
A Jobbik arra szólítja fel a kormányt, hogy vonja vissza a "pénzügyi szemetet legalizáló" törvényt és üljön le tárgyalni a civilekkel. Addig folytatják az utcai nyomásgyakorlást, amíg nem lesz érdemi változás – közölte Z. Kárpát Dániel.
Az MNB elkészítette a devizahiteles ügyfelekkel történő elszámolás módszertanát, ennek alapján az ügyfelek túlfizetéseit tőke-előtörlesztésként kell elszámolniuk a pénzügyi intézményeknek. A rendeletet kedden fogadta el az MNB Pénzügyi Stabilitási Tanácsa.
A Raiffeisen és az Erste bank szerint összesen 600 millió euróba fog kerülni nekik a devizahitelesek kompenzációja.
A parlamenti képviselők egymilliárdos hiteltartozását 300 millió forinttal csökkentheti az adósmentő csomag, amelyet a jövő héten készülnek elfogadni – írja a Blikk.
Hétfőn érkezett meg a Fővárosi Törvényszékre egyebek mellett az OTP, az Erste, a K&H, a Raiffeisen, az MKB és az UniCredit állam elleni keresete.
Egy kormányhatározatban 2614,4 millió forintot csoportosítottak át a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból. Ebből kb. 700 millió a bíróságok pluszmunkájára megy.
Bár a törvény kötelezi őket, a végrehajtók gyakran nem függesztik fel az eljárásokat, és továbbra is vonják az adósok bérét. A kormány szigorúbb kontrollt akar gyakorolni a végrehajtói kamara felett.
Több mint 10 százalékkal csökkent a bank saját tőkéje, miután céltartalékot kellett képezniük a devizahitelesek megsegítésére – közölte az Erste Bank Hungary Zrt. a tőzsde honlapján.
A La Libre Belgique a Brüsszel és Budapest közötti pálinkakonfliktusról, az osztrák Der Standard pedig az adósmentésről írt csütörtöki számában.
A bíróságok egyik feladata a folyamatban lévő mintegy 4000 devizaper felfüggesztése lesz. A deviza- és forinthiteles ügyekben első fokon a Fővárosi Törvényszék, másodfokon a Fővárosi Ítélőtábla illetékes.
Július 15-től augusztus 20-ig tart a nyári szünet a bíróságon, de soron kívüli ügyekben – mint amilyenek például a sajtó-helyreigazítási vagy a devizahiteles perek – továbbra is dolgoznak a bírák.
Az Együtt-PM Szövetség módosító javaslatokat nyújt be a kormány devizahiteles törvényjavaslatához, mert az ellenzéki párt szerint a parlament előtt lévő tervezet nem oldja meg a problémát.