Adósmentés - perre megy az FHB Jelzálogbank

Az előzetes becslések alapján az árfolyamrés alkalmazásának semmissége következtében az FHB-csoportnak várhatóan mintegy 4,5 milliárd forint visszatérítési kötelezettsége keletkezik. De nem emiatt perel, hanem azért, hogy bizonyítsa, tisztességesek az egyoldalú szerződésmódosítást tartalmazó szerződési feltételek.

  • MTI MTI
Adósmentés - perre megy az FHB Jelzálogbank

Az FHB Jelzálogbank Nyrt. pénteken bejelentette, hogy szándékában áll az egyoldalú szerződésmódosítást tartalmazó szerződési feltételek tisztességének bizonyítása érdekében pert indítani.

A pénzintézet a Budapesti Értéktőzsde honlapján közölte: alkotmányjogi és bankszakmai szempontból aggályosnak tartja az Országgyűlés által július 4-én elfogadott, a devizahitelekkel kapcsolatos törvényt, és ha a jogszabály változatlan tartalommal hatályba lép, jogorvoslati lehetőséget keres.

Mindent a szabályoknak megfelelően intéztek

A közleményben hangsúlyozzák: a bank fenntartja azt az álláspontját, miszerint a kölcsönkérelem feldolgozása, a kölcsönszerződés megkötése, majd a kölcsön folyósítása, nyilvántartása és kezelése során a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló törvény vonatkozó rendelkezéseinek, a magatartáskódexnek, valamint a mindenkor hatályos egyéb fogyasztóvédelmi jogszabályoknak, felügyeleti ajánlásoknak megfelelően, az illetékes felügyeleti szervek által ellenőrzötten járt el. 

Ennek megfelelően szerződéseik érvényesek, azok rendelkezései pedig tisztességesek - szögezik le.

Az előzetes becslések alapján az árfolyamrés alkalmazásának semmissége következtében az FHB-csoportnak várhatóan mintegy 4,5 milliárd forint visszatérítési kötelezettsége keletkezik, amelyre a csoport a második negyedévben céltartalékot képzett. 

Az egyoldalú szerződésmódosítások tisztességességére vonatkozó törvényi rendelkezés hatása 12-15 milliárd forintra becsülhető, a végső összeg az elszámolás módjától, az elévülésre vonatkozó jogszabályi rendelkezések értelmezésétől függően ettől eltérhet. A bank ezzel az összeggel kapcsolatosan kíván élni a jogorvoslati lehetőséggel. 

Az elfogadott jogszabály miatt várható veszteségek elszámolása nem veszélyezteti a bankcsoport tőkekövetelményének teljesítését - olvasható a közleményben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?