A kormány szerint valótlanságokat állít az MTA, nem akadtak el a tárgyalások
„Szomorú és sajnálatos, hogy az Akadémia különböző nyilatkozatokkal próbál nyomást gyakorolni a kormányra” – állítja az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
„Szomorú és sajnálatos, hogy az Akadémia különböző nyilatkozatokkal próbál nyomást gyakorolni a kormányra” – állítja az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
A kormánypárti hetilap a Magyar Tudományos Akadémia hivatalos publikációs jegyzékének tanulmányozása után arra jutott, hogy az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpontjának intézeteiben feltűnően népszerű a bevándorlás, gendertéma és a homoszexualitás kutatása. Névvel, fotóval, konkrét tanulmányok megnevezésével fel is sorolták a lap online oldalán kedden közzétett cikkben, konkrétan kikre illetve mire gondoltak. Szerző nincs a cikkhez feltüntetve.
A költségvetési törvény módosítását kérte a Magyar Tudományos Akadémia elnöksége azután, hogy elvonnák tőlük a kutatóintézeteknek szánt pénz jelentős részét. Palkovics László miniszter szerint nem sérül a Magyar Tudományos Akadémia függetlensége azzal, hogy a jövőben a tárcán keresztül érkezik az összeg, Lovász László MTA-elnök ennyitől nem nyugodott meg, garanciákat akar. A miniszter mindenesetre elment az Akadémia rendkívüli elnökségi ülésére, és a tárgyalásokat hétfőn is folytatják.
Ez a legendás motor a jelek szerint egy meghatározott korosztály rajongásához, életérzéséhez köthető. A Harley-Davidson a II. világháború utáni baby boom generáció emblematikus járműve. De miután ez a korosztály lassan eltűnőben van, valami nagyon megváltozott a Harley-Davidson forgalmában is.
A lap úgy tudja, a kormány már a héten tárgyalhatja a háromszoros olimpiai bajnok nevével fémjelzett úszóakadémia létrehozásáról szóló előterjesztést.
Szervezetlen az utánpótlás-nevelés, ez a magyar fogi legnagyobb baja – állítja Muszbek Mihály sportközgazdász a HVG friss számában.
Másfél milliárd forintot tol a Székelyföldi Jégkorong Akadémiába a magyar állam.
Kornai János világhírű magyar közgazdászt is beválasztotta külföldi tagjának az Egyesült Államok Nemzeti Tudományos Akadémiája.
Interjút közölt az MTA a megújult honlapján Lovász Lászlóval, amelyből kiderül többek között, hogy az elnök szerint sikerül az Akadémiát távol tartania a politikától, illetve az is, hogy 2017-től tovább folytatná a munkáját.
Az érettségin csak két év múlva kérik számon az új helyesírást, de azért érdemes megtanulni, és nem is lesz nehéz.
Magyarországról is megfigyelhető lesz a pénteki részleges napfogyatkozás. A Magyar Tudományos Akadémia 9 és 13 óra között a Széchenyi téri székház előtti parkolóban bemutatót szervez az érdeklődőknek, ha az időjárás kedvező lesz a jelenség megfigyeléséhez.
Miközben lecsúszástól valószínűleg nem kell tartaniuk, a létbiztonság már korántsem jár ajándékba a doktori fokozat megszerzéséhez. Egy MTA-s kutatóintézeti állást megkapni és meg is tartani ma már nem olyan egyszerű, mint akár egy évtizeddel ezelőtt, a sorra bezáró kutatóintézetek és a lecsökkenő kutatói állomány pedig tovább növelik a tudomány fellegvárának tengerszint feletti magasságát – és rontják a megmászási esélyeket. Középosztály-sorozatunkban ezúttal az akadémiai lét bugyraiba kalauzoljuk az olvasót.
Jankovics Marcell, az MMA elnökségi tagja rosszul alszik attól, hogy a kulturális élet ennyire kettéosztott, és hogy súlyos pénzt és felelősséget kapott az MMA. Azt vizionálja, hogy előbb-utóbb összeolvad a két művészeti akadémia. Ezt az MTA keretében működő SZIMA képviselői elképzelhetetlennek tartják.
Már használható a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetének helyesírási tanácsadó portálja, a helyesírás.mta.hu, amelyet kedden mutattak be Budapesten.
Felháborodást keltett a Magyar Tudományos Akadémián egy külföldi kutatóknak kiírt pályázat, mert az abban foglalt díjazás a többszöröse egy magyar kutatóénak. Van, aki szerint nem korrekt, hogy csak külföldieknek biztosítanak ilyen lehetőséget, mások szerint csak így lehet rangosabb neveket idecsábítani. Az Akadémia nem nyilatkozik.