Lego-figurák, amikhez hasonlót még nem látott: kipróbáltuk Super Mariót és Luigit
Megnéztük, hogy a Lego és a Nintendo a gyakorlatban hogyan mossa el az analóg és digitális játéktér közötti határmezsgyét.
Megnéztük, hogy a Lego és a Nintendo a gyakorlatban hogyan mossa el az analóg és digitális játéktér közötti határmezsgyét.
Ha a legjobb képminőséget és a legprofibb fotós szolgáltatásokat keressük, akkor rossz helyen járunk. De ha az azonnal elkészülő papír fénykép izgalmát és a retró élményét vegyítenénk egymással, akkor lényegében hazaérkeztünk.
Nyugodjon meg, nincs egyedül azzal az őrjítő érzéssel, amikor a szomszédban vagy a másik kocsmában szurkolók előbb örülnek a gólnak – jó hangosan. De tényleg tönkreteszi ez az élményt? Körbekérdeztünk, és a legváltozatosabb sztorikkal illusztráljuk, hogy mi kell ahhoz, hogy a csúszás kiborító, vagy akár kifejezetten megnyugtató legyen. És egyáltalán, mi a késés oka?
A gyerekek elektronikus kütyükkel nőnek fel, profibban bánnak ezekkel, mint sok felnőtt, aki még az analóg korban szocializálódott, és csak az után igyekezett elsajátítani a számítógép, az okostelefon és a többi elektronikus és digitális eszköz használatát. De mit kezdenének az analóg vagy retró eszközökkel a mai kor digitális bennszülöttei – tettük fel a kérdést, amelyre az alábbi videóban választ is kaptunk.
Norvégia lesz a világ első országa, ahol beszüntetik 2017-re az analóg sugárzású FM-rádiózást. Az ötmilliós észak-európai országban már csak öt rádióállomás működik FM-technológiával, viszont a digitális audio műsorszórás rendszerében négyszer ennyi rádióállomást lehet hallgatni.
A közfoglalkoztatottak március 1-je óta az analóg anyagok archiválásában vesznek részt.
Már csak hétfő délig látható az analóg adást vevő tévékészülékeken az az üzenet, mely arról tájékoztatja a nézőket, hogy álljanak át a digitális vételre. Aki még mindig nem állt át, az déltől az ország középső 14 megyéjében semmit sem fog látni a tévéjén, ugyanakkor továbbra is segítséget kérhet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságtól.
Lejár hétfőn aTV2 és az RTL Klub koncessziós szerződése, de várhatóan mégsem sötétül el a két televízió, mert meghosszabbíthatják a megállapodásokat. A napi.hu cikke szerint mindez még jól is jöhet a tévéknek, mert díjkedvezményt kaphatnak az analóg sugárzáshoz.
Úgy tűnik, hogy nem a szakmai előkészítés, hanem a politikusok ad hoc irányváltásai és a lobbiérdekek diktálják a tempót a magyarországi televíziózás digitális átállásában. Másfél éve semmi sem történt ezen a területen, a folyamatot a mostani állás szerint 2014. december 31-ig kellene befejezni, és legalább másfélmillió embert érint – emlékeztet a Mérték médiaelemző blogon közzétett írásában Urbán Ágnes médiaelemző.