Újra lesz magyar nagykövetség Örményországban
Sokáig szüneteltek a diplomáciai kapcsolatok a „baltás gyilkos” kiadatása miatt.
Sokáig szüneteltek a diplomáciai kapcsolatok a „baltás gyilkos” kiadatása miatt.
Tíz évvel a „baltás gyilkos" Azerbajdzsánnak történő kiadatása után állnak helyre a magyar-örmény diplomáciai kapcsolatok, Magyarország öt azerbajdzsáni örmény fogoly szabadon engedésében segített.
Ítéletet hirdetett kedden az azeri „baltás gyilkos” ügyében az Emberi Jogok Európai Bírósága. A testület elmarasztalta Azerbajdzsánt azért, mert nem zárta börtönbe a Magyarországon gyilkosságért elítélt Ramil Safarovot, de arra azért nem kötelezte, hogy most ezt tegye meg.
Budapestnek megfelelő biztosítékokat kellett volna kérnie Bakutól arra, hogy Ramil Safarov valóban letölti a rá kirótt életfogytiglani börtönbüntetést – mondja a hvg.hu-nak a keddi strasbourgi ítélethirdetés előtt a 2004-ben Budapesten megölt örmény katona családját képviselő Philiph Leach.
Visszautasította a kormány a vádat, hogy az azeriek pénzéért cserébe adták ki Ramil Safarovot.
Az életfogytiglanra ítélt Ramil Safarovot Magyarország az Európa Tanács külföldi foglyok átadásáról szóló egyezménye alapján adta át Azerbajdzsánnak. A baltás gyilkost hazájában kegyelemben részesítették, amivel több diplomáciai elvet megsértettek az ET szerint.
Közös bélyeget bocsátott ki Azerbajdzsán és Magyarország. Az íveken nem nemzeti hősök, hanem népi motívumok felhasználásával készült pávák láthatók.
Az örmény kormány arra készül, hogy panasszal él nemzetközi fórumokon a baltás gyilkos néven elhíresült azerbajdzsáni katonatisztnek, Ramil Safarovnak adott elnöki kegyelem ellen.
A magyarokkal most jó üzletelni, mert rajtunk kívül senkivel se tudnak. Még engem is kiengedtek, én voltam a gesztus elnök úréknak, bizony!
Abszurd jogi helyzet állt elő Kispesten az önkormányzat döntése nyomán: a Kemal Atatürkről elnevezni kívánt térrel kapcsolatban immár két érvényes határozat is létezik: az egyik szerint maradna az Atatürk név, a másik arról szólna, hívják Pendiknek a teret.
A tézist és az antitézist Kumin Ferenc gyúrta hazug szintézissé, de Szöllősi Györgyinek sikerült megtörnie.
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium pénteken még azt írta, a továbbiakban Azerbajdzsánban tölti le a gyilkosságért kapott, életfogytig tartó börtönbüntetését Ramil Safarov, amikor a férfit Bakuban már szabadon is engedték. A kormány egyelőre nem válaszolt azt firtató kérdéseinkre, vajon van-e összefüggés a kiadatás és azon terv között, hogy Azerbajdzsán magyar államkötvényeket jegyezne.