Magyar tudós is részt vett abban a kutatásban, ami riasztó adatokkal szolgál az ember biodiverzitásra gyakorolt hatásáról
Ha csökken a biodiverzitás, annak az emberi civilizáció is megihatja a levét.
Ha csökken a biodiverzitás, annak az emberi civilizáció is megihatja a levét.
Nem kell, hogy az emberi civilizáció összeomoljon, de jócskán akadnak aggályos jelek, miszerint ez is napirenden lehet – mondta Szathmáry Eörs evolúcióbiológus, akadémikus. Az emberek többsége azt hiszi, meg lehet úszni, mert majd valaki valahogy megoldja a problémákat. Hát egy nagy frászt! – hangsúlyozza a tudós. Interjú.
Thornwell Jacobs az ókori Egyiptom tanulmányozása közben találta ki, hogy létre kellene hozni egy időkapszulát, amolyan pillanatképként az emberiség aktuális helyzetéről. Később az időkapszula kifejezést is ő találta ki.
A „kontra-apartheid", valamint a búrok és a magyarok közötti számos párhuzam a HírTV egyik műsorában került elő, Bencsikék ugyanis most adtak ki egy könyvet a témában.
A mindentől távoli Északi-Szentinel-szigeten halálra nyilazott keresztény misszionárius esete ismét felhívta a világ figyelmét az elszigetelten élő törzsekre és veszélyeztetettségükre.
A miniszterelnök-helyettes szerint ennek a civilizációnak azok is részesei, akik nem templomba járó emberek, nem tartják magukat vallásosnak.
A Momentum arra számít, hogy egyedül is össze tudja gyűjteni a szükséges számú aláírást. A civileket eddig is megosztotta a kezdeményezés, a Civilizáció nevű kezdeményezés kedden megerősítette azt az álláspontjukat, hogy a civileket megbélyegző törvény eltörléséhez a népszavazás nem jó eszköz.
Ez így működik, kultúrák és népek jönnek, mennek és keverednek zsongva, na persze nem túl rég, csak az ún. európai civilizáció kezdetei óta.
A közfeladatok ellátását megtagadó állam asszisztálása mellett mélyülő szegénység a társadalmi békét veszélyezteti. A politikai rendszer okozta demokráciadeficit pedig a mindennapi kapcsolatokat mérgezi – véli Ferge Zsuzsa szociológus.
Civilizációs betegségek génszabályozásának feltárását célozza az az uniós támogatással megvalósuló nemzetközi projekt, amelyben biológusok, orvosok, informatikusok és matematikusok vesznek részt: az első eredményekről a szerdán délutáni kezdéssel meghirdetett budapesti workshopon számolnak be a szakemberek.
Ötezer évesre tehető civilizáció maradványait fedezték fel a régészek az Irán délkeleti részén fekvő Kermán tartománybeli Bám városánál.