Így veri át a magyar vásárlókat is az olcsó kínai online bútorbolt
A 444 szerint a fortheshop.com nem küld semmit a pénzért cserébe, nincsenek elérhetőségei, és egyelőre a fogyasztóvédelem sem védi meg tőle a fogyasztókat.
A 444 szerint a fortheshop.com nem küld semmit a pénzért cserébe, nincsenek elérhetőségei, és egyelőre a fogyasztóvédelem sem védi meg tőle a fogyasztókat.
Nem lehet elégszer elmondani, hogy nem szabad gyanús alakokat beengedni a lakásba. A közszolgáltatók munkatársai kötelesek fényképes igazolvánnyal igazolni magukat, és csak meghatározott esetekben csengetnek be lakásokba. Óbudán csalók fosztottak ki főként idős embereket, a Fővárosi Vízművek figyelmeztetést adott ki.
Statisztikák szerint évről évre emelkedik a felhasználókat, online vásárlókat célzó adathalász-támadások száma. A kibervédelemmel foglalkozó Quadron közleményében felidézi: tavaly a legtöbb eset június–július között, a nyári szezon közepén történt, ebben az időszakban a felhasználók átlagosan minden harmincadik elektronikus levele adathalász e-mail volt.
A történet szerint volt, aki segített a férfin, aki már korábban is ugyanazzal a történettel verte át áldozatait.
Az ismeretlen külföldi telefonszámról próbálkozó csalók ellen az egyetlen megoldás az, ha nem hívjuk vissza őket.
Főleg időskorúakat vert át húsz-ötvenezer forintra.
A csalók azt mondták neki, hogy az unokája balesetet szenvedett, és rögtön pénz kell.
A 43 éves lőrinci férfi elhitette áldozatával, hogy ő egy postás-ellenőr, és a posta hamis pénzzel fizette ki a nyugdíját.
Bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalással vádol a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség tizenhat pedagógust, aki két tánciskola több mint nyolcszáz nem létező diákja után az évek alatt 61 millió forint állami támogatást vett fel jogtalanul.
Álláshirdetést feladva szerezte meg egy férfi többtucatnyi ember személyes adatait, majd ezeket felhasználva országszerte vásárolt hitelre telefonokat, de azokat eladta, a részleteit pedig nem fizette.
Előlegként kért pénzt az átvert emberektől, de nem végezte el a munkát.
A Margit körúton járőröző rendőrök ismerték fel a férfit, aki hamis adatok bediktálásával próbálta átverni őket.
Több mint 100 millió dollárral károsította meg jól szituált ügyfeleit a most 44 éves francia bróker, aki maga jelentkezett a rendőrségen Franciaországban. Fabien Nicolas Gaglio azért választotta a francia rendőrséget, mert ott született, de Svájcban dolgozott, és Spanyolországban élvezte az édes életet.
Az E.ON a Tiszántúlról és a Dunántúlról is kapott bejelentést arról, hogy ismeretlenek telefonon hívogatták az ügyfeleket az áramszolgáltató nevében, és minősíthetetlen hangnemben beszéltek velük, illetve fenyegetőztek.
A Mol megerősítette, hogy valóban voltak visszaélések a közelmúltban, ezért a cégeknek azt ajánlják: ne dőljenek be minden kedvezményes árajánlatnak.
A Blikk szerint az erkélyen keresztül jutott be a lakásba egy csaló, aki a vécétartályban rejtett el több millió forintot. A volt tévés műsorvezető pásztói polgármester vasárnap találta meg a pénzt egy nem vízhatlan zacskóban.
Ha minden igaz, végre megpróbálják megoldani, hogy ne szórakozhassanak csalók a budapesti jegyautomaták visszaadó nyílásainak eltömítésével. Az automaták javítása és további fejlesztése természetesen nem lesz olcsó.
Az ügyfelek elhitték, hogy 30 százalékos kamatot fizetnek majd a pénzükre. Végül se a kamatot, se a befektetett pénzt nem kapták vissza.
Csalás megalapozott gyanúja miatt nyomoz a rendőrség a mezőhéki férfi ellen.