szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A 43 éves lőrinci férfi elhitette áldozatával, hogy ő egy postás-ellenőr, és a posta hamis pénzzel fizette ki a nyugdíját.

Őrizetbe vették a kecskeméti rendőrök azt a férfit, aki a gyanú szerint kicsalta egy idős ember nyugdíját január 8-án, Kecskeméten.

Azt hazudta, hogy ő egy postás-ellenőrnek adta ki, és azzal a mesével kérte el a nyugdíjat, hogy azt a posta hamis készpénzzel fizette ki. Miután megkapta, eltűnt.

A rendőrök kedd reggel fogták el azt a 43 éves lőrinci férfit, aki valószínűleg lenyúlta a pénzt. Őrizetbe vették, és kezdeményezték előzetes letartóztatását – közölték szerdán.

A rendőrség oldalán jótanácsokkal is szolgálnak az ilyen csalások megelőzéséhez. Az idősek, védekezésre képtelenek pénzére pályázó bűnözők valamilyen mesével férkőznek a kiszemelt emberek bizalmába, bejutnak a lakásukban, és kifigyelik, hol tartják az értékeiket. Valamivel elterelik áldozatuk figyelmét, és visznek, amit tudnak. Vannak egyedül próbálkozó csalók, és vannak párban fosztogatók is.

A nyugdíjbiztosítási igazgatóság és a szolgáltatók munkatársai sorszámozott, arcképes igazolvánnyal rendelkeznek, amelyek a legtöbb esetben csak személyi igazolvánnyal együtt érvényesek, és azokat az alkalmazottaknak felszólítás nélkül fel kell mutatniuk. A közműszolgáltatók munkatársai egységes formaruhát viselnek. Ha valaki kérésre sem igazolja magát, azt nem szabad beengedni az udvarba, a lakásba.

A szolgáltatók munkatársai csakis a lakók hibabejelentésére érkeznek, esetleg a mérőórák ellenőrzése miatt kereshetik fel az ügyfeleket, de a legtöbb esetben előre, postai úton jelzik annak várható időpontját. Ezekben az esetekben is kérni kell az igazolványukat.

A legtöbb szolgáltató ingyenesen hívható telefonvonalat üzemeltet, ahol meg lehet kérdezni azt is, hogy a kapuban, az ajtóban álló személy valóban annak a cégnek a munkatársa-e.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!