Fellélegezhetnek a munkaerő-kölcsönzők
Mind a csoportos leépítés, mind a végkielégítés, mind pedig a felmondási idő szabályozásának módosításából jól jöttek ki a munkaerő-kölcsönző cégek .
Mind a csoportos leépítés, mind a végkielégítés, mind pedig a felmondási idő szabályozásának módosításából jól jöttek ki a munkaerő-kölcsönző cégek .
Miután véget érnek az Euro 2012 beruházásai, a lengyel építőipari cégek 40 százaléka mehet tönkre, és százezer alkalmazottjuk veszítheti el állását - számol be a Napi Gazdaság.
A jogalkotó céljától – és a törvényt életre hívó társadalmi céltól - eltérően alkalmazzák Magyarországon a csődvédelmet a „bajba” került vállalkozások – derítette ki a Gazdaság.hu néhány elfogadott csődegyezségi ajánlat alapján. A hitelezők a vártnál is rosszabbul járnak, és olyan eset is van, amikor a cég gyakorlatilag fejlesztéshez von be új forrást a csődeljárással.
Lázár János szerint attól függetlenül, hogy kinek milyen a politikai meggyőződése, egyet kell azzal értenie, hogy a rendszerváltozás után 2010-ben Magyarország a teljes gazdasági és társadalmi csőd állapotába került.
Csődöt jelentett a szakolyi bioerőmű többségi tulajdonosa, a Liget Bioenergia Művek Kft. Az első magyar bioerőművet 14 milliárdos beruházással hozták létre, a finanszírozáshoz szükséges hitelt a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és a K&H Bank biztosította. Később a bankok leállították a hiteleket, az erőmű leállt, a Liget Kft.-t eladták. Fónagy János államtitkár szerint egy magánbefektető szállt be, reorganizációs tervekkel, miközben a cégadatok szerint egy Seychelle -szigeteken bejegyzett offshore társaság lett a tulajdonos.
Továbbra is alig kezelik a nemfizetésből adódó üzleti kockázatokat a magyar vállalkozások másik 16 európai ország cégeinek átlagához képest, eközben – a csődtörvény módosítása ellenére – az első negyedévben 35 százalékkal több új felszámolást indítottak, mint egy évvel korábban. Aktív követelésmenedzsmentet a magyar cégek mindössze 7 százaléka alkalmaz, szemben a 35 százalékos európai átlaggal.
Nő a cégek bedőlési aránya, nagyobb késéssel egyenlítik ki a vállalkozások számláikat, majdnem minden iparág bedőlési aránya romlott, valamint megugrott a végelszámolások száma is. A bedőlési arány hamarosan átlépi a 4 százalékos határt, azaz 100 cégből 4 fizetésképtelenné válik egy éven belül.
A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő skót Glasgow Rangers labdarúgóklub csődbiztosai három pályázati anyagot vizsgálnak, s remélik, hogy egy héten belül az egyiket el is fogadják.