Halála után tanúskodott egy amerikai katona
Beszámoltak az első posztumusz tanúvallomásról: a már rég elhunyt áldozat a maga testi valójában „jelent meg” a bíróságon, és szólt a gyilkosához. Természetesen a mesterséges intelligencia segített ebben.
Beszámoltak az első posztumusz tanúvallomásról: a már rég elhunyt áldozat a maga testi valójában „jelent meg” a bíróságon, és szólt a gyilkosához. Természetesen a mesterséges intelligencia segített ebben.
Megszólalt a Facebook és az Instagram, illetve a szolgáltatásokat összefogó Meta működését is figyelő testület, az Oversight Board, és kijelentette: a cég nem tesz eleget a saját szabályainak betartásáért a csalások megelőzése terén.
Döbbenetes eredményre jutott egy friss kutatás: az emberek csupán 0,1 százaléka tudja megállapítani egy képről vagy videóról, hogy az valódi, vagy a mesterséges intelligenciával generált deepfake.
Bárki letöltheti és ingyenesen használhatja a Hiya amerikai vállalat Chrome-bővítményét, amely néhány másodperc után képes megmondani, ha egy videóban látható személy hangját a mesterséges intelligencia hozta létre.
A Google a jövőben eltünteti a kereső találati oldaláról azokat az explicit tartalmakat, amikkel kapcsolatba a felhasználó jelezte, deepfake-technológiával készültek a tudta nélkül.
A Hull Egyetem kutatói szerint a szem fényvisszaverődése elárulhatja, hogy manipulált felvétellel van-e dolga a nézőnek.
Mostantól panaszt nyújthat be a YouTube-nak, ha úgy érzi, visszaéltek a képmásával, és egy mesterséges intelligenciával generált deepfake-videóban szerepel az arca vagy a hangja. Van azonban néhány kritérium.
Gyorsan kikerülhet a Play Áruház kínálatából az az alkalmazás, mely nem tesz eleget a Google szigorú mesterségesintelligencia-szabályainak. A fő cél a deepfake és erőszakos tartalmakat létrehozására képes MI-appok kiszorítása.
Egyfajta szabálykönyvet adott ki a ChatGPT fejlesztője, amelyben tisztázza, mire lehet használni a technológiáikat, és mire nem. Van azonban egy érdekes pont az erotikus tartalmakra vonatkozóan.
Egy volt tornatanár sajátos módon próbált bosszút állni a volt igazgatóján, aki korábban vizsgálatot indított ellene: hamis, rasszista hangfelvétellel, amit mesterséges intelligenciával generált.
Az Egyesült Királyságban törvény fogja büntetni, ha valaki deepfake pornót készít egy másik ember arcával. Az igazán szigorú büntetés akkor jár majd, ha valaki meg is osztja azt.
Egy hangfelvétel köré csak egy állóképet kell mellékelni a Google új modelljének, a Vloggernek, és az el is készíti a videót, melyen úgy tűnik, mintha az adott személy tényleg beszélne.
Egyre kifinomultabb módszerekkel próbálják átverni az embereket a csalók, már teljes videókonferenciákat tudnak tartani ismerősnek tűnő arcokkal – így akár cégek munkatársait is megvezetve. Egy ilyen esetben most kilencmilliárd forintnak megfelelő 200 millió hongkongi dollár került illetéktelen kezekbe.
Az elmúlt hónapban több mint száz fizetett, a brit miniszterelnököt hamisan megszemélyesítő hirdetés bukkant fel a közösségi platformon, egy friss kutatás szerint.
Érdekes felvétel került fel a netre, melyen Bill Gates Microsoft-alapító „prezentálja” az első iPhone-t 2007-ben. Természetesen ilyesmiről szó sincs, csupán a mesterséges intelligencia képzelte el, hogyan nézett volna ki mindez, ha Gates áll a színpadon. Az eredmény érdekes, és egyes pontokon megmosolyogtató is.
Az Nvidia Eye Contact funkciója a mesterséges intelligenciára támaszkodva készít egy „mesterséges szemet” a kamera előtt ülőnek, így olyan, mintha az illető tartaná a szemkontaktust a kamerával.
Egy új törvénytervezet bűncselekménnyé tenné a pornográf deepfake videók beleegyezés nélküli megosztását Angliában és Walesben.
Az Intel szerint az általa fejlesztett FakeCatcher azért olyan hatékony, mert más algoritmusokkal ellentétben nem azt keresi a videóban, hogy mi a kamu, hanem azt, hogy mi a valódi.
Pár év múlva már olyan filmek is készülhetnek, amelyeket a főszereplő fizikai jelenléte nélkül, de az ő arcát és hangját használva forgattak le. A most még fikciónak tűnő elképzelés bizonyos részei valójában már most is itt vannak. De hogyan tartsuk kordában? Egyáltalán: van elég tudásunk ehhez? Erről beszélget Papp László programtervező matematikus, Andersen Dávid újságíró és kommunikációs szakember, valamint Kovács Gergely AR- és VR-kutató.
Az amerikai hatóságok szerint megszaporodtak a deepfake-technológiát használó csalók, akik ma már állásinterjúkhoz is felhasználják ezt, hogy bejussanak egy céghez.