Deepfake-videó terjed az ukrán elnökről, azt próbálják elhitetni vele, hogy Ukrajna megadta magát
A felvétel készítői nem végeztek túl alapos munkát, mert messziről látszik, hogy módosított anyagról van szó. Ennek ellenére ezrek osztják tovább.
A felvétel készítői nem végeztek túl alapos munkát, mert messziről látszik, hogy módosított anyagról van szó. Ennek ellenére ezrek osztják tovább.
A deepfake-technológia nem csupán a hobbivideósokat vonzza. A hivatásos filmkészítők is egyre nagyobb fantáziát látnak benne.
A Facebook az amerikai Michigani Egyetemmel közösen készített olyan rendszert, amely az eddiginél nagyobb eséllyel kaphatja el a deepfake-videókat.
Az 50 éves Raffaela Spone annyira a szívén viselte lánya pompom-pályafutatását, hogy a gyermek riválisait – manipulált képekkel – egytől egyig az őrületbe kergette.
A deepfake-technológia kiforrottságát jól mutatja, hogy hozzáértő kezekben szinte bárki arcára ráapplikálható egy másik személy fizimiskája. Alább a legújabb példa.
A Kaliforniai Egyetem tudósai arra figyelmeztetnek: még a legjobb, a deepfake videók kiszűrésére fejlesztett mesterséges intelligenciát is át lehet verni egy újfajta trükkel.
A Facebook győztest hirdetett Deepfake Detection Challenge nevű versenyén. A megmérettetésre több mint 35 ezer kamuvideó-felismerő programot készítettek a nevezők, de ennél is beszédesebb szám, hogy ezek mennyire voltak hatékonyak.
A napokban került fel a YouTube-ra az a videó, amiben az Amazon-vezér Jeff Bezos, valamint a Tesla- és SpaceX-vezér Elon Musk is feltűnik – egy 1964-ben bemutatott Star Trek részben.
Mostantól nem lehet olyan deepfake-videókat feltenni a Facebookra, amelyek alkalmasak lehetnek a felhasználók megtévesztésére.
Kalifornia kormányzója két olyan törvényjavaslatot írt alá, amelyekkel elejét vennék a deepfake-videók terjedésének.
A Google egy 3000 videóból álló adatbázist készített, hogy segítsen a kutatóknak megtalálni a deepfake-videók terjedésének ellenszerét.
Gyorsan a letöltési listák élére ugrott Kínában a Zao nevű alkalmazás, amivel kicserélhetők egy-egy filmjelenet szereplői. Ehhez egy fotót kell feltölteni, de hogy azután mi történik vele, már nem ismert.
Egy újabb deepfake-technológiával készült videó terjed a közösségi oldalakon, amely újfent arra figyelmeztet, hogy nem szabad mindent elhinni, amit a neten látunk/hallunk.
A Samsung moszkvai laboratóriumában olyan algoritmust fejlesztettek ki, ami egyetlen fotóból is képes videót készíteni úgy, mintha abban a képen látható személy szerepelne.