A Philip Morris tíz éven belül betiltatná a cigarettát az Egyesült Királyságban
A dohánycég persze biztosra ment, hiszen már van egy nagyon népszerű alternatívája is a cigi helyett.
A dohánycég persze biztosra ment, hiszen már van egy nagyon népszerű alternatívája is a cigi helyett.
Valakinek a zsebét alaposan kitömte a "lobbierő".
A Philip Morris és más dohánycégek perben támadták meg az új dohányzásellenes uniós irányelveket az Európai Bíróságon. A magyar állam beszállt a perbe a dohánycégekkel szemben, és csütörtökön már fel is szólalt a bíróságon a kormány egy meg nem nevezett képviselője - közölte a Miniszterelnökség.
A Liga elnöke szerint a tervezettnek megfelelően zajlott a szakszervezeti demonstráció, és a rendőrséggel is jól ment az együttműködés.
Megint módosítják a trafiktörvényt, és mint mindig, most is az ifjúság védelmével hozakodnak elő. Hiába. Amit most csinálnak, az már a közröhej teteje.
Folyamatosan lyukra futnak "leleplezéseikkel" a Continental Dohányipari Zrt. trafikmutyis tevékenységét bemutató sajtóorgánumok – sugallja a a társaság közleménye. A cég ugyanakkor nem cáfolja, hogy egy sor munkatársa nyert, de azt is közzéteszi, hogy még több meg nem. A társaság a közleményben hitet tett a tisztességtelen gyakorlat elleni küzdelem mellett, és a multikkal vívott harc élére állt, önmagát a koncessziótulajdonosok védelmezőjeként feltüntetve.
A Füstirtók Alapítvány számításai szerint 40 milliárd forintot bukik jövőre a költségvetés amiatt, hogy az utolsó pillanatban csökkentették a cigaretta-jövedékiadó emelésének mértékét.
Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője elismerte a magyar dohánylobbi szerepét a trafiktörvény kidolgozásában, de azt mondta: ez a versenyhátrányuk megszüntetését jelenti. A Fidesz hétfői frakcióülése után Lázár a gyógyszerkassza megszorításáról és az ügynökdossziékról is beszélt.
Többféle verzió is megjelent a magyar sajtóban azzal kapcsolatban, miért vonták vissza végül a dohánytermékek jövedéki adójának emeléséről szóló minisztériumi javaslatot. Az Origo és a HVG is úgy tudja, hogy a fideszes Hörcsik Richárd javaslata puhította fel az előterjesztést. Az Index cikkében pedig úgy fogalmaztak, hogy a multik a nemzetgazdasági tárcánál, az egyetlen hazai tulajdonú dohánycég, a Continental pedig a parlamentben lobbizott az ügyben.
A dohánytermékek jövedéki adójának emelése az uniós minimumadó elérését szolgálta volna, de az alkotmányügyi bizottság az utolsó pillanatban kivette a törvényjavaslatból. Az indoklás: meg kell teremteni annak feltételeit, hogy az azonos káros termékek azonos mértékben adózzanak.
"A Füstirtók Egyesületét a dohányos lobbi egy álhonlap létrehozásával próbálja lejáratni. A felixpeter.net címen üzemelő weboldal a Füstirtók Egyesület hivatalos orgánumaként adja ki magát, közben a dohányzást dicsőíti" - tudatta közleményében az egyesület.