Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A dohánycég persze biztosra ment, hiszen már van egy nagyon népszerű alternatívája is a cigi helyett.
Két évtizeden belül betiltatná a cigarettákat a világ legnagyobb dohánygyártója, a Philip Morris International: cég vezérigazgatója, Jacek Olczak azt javasolta az Egyesült Királyság Kormányának, tíz éven belül tiltsák be teljesen a dohányzást, mert “minél előbb megtörténik, annál jobb mindenkinek” - írja a Guardian.
Olczak elmondta, a cége el tud képzelni olyan világot, amiben tiltott a cigaretta, ezért a britek próbálhatnának hasonlóan tenni a cigarettákkal, mint a benzines autókkal, amiknek értékesítését a tervek szerint 2030-ban állítják le az értékesítését.
A cég kijelentése elsőre fura, hiszen több népszerű cigimárka is náluk van, de annyira nem kell őket félteni: először is azért, mert a már Magyarországon is elérhető IQOS nevű termék is hozzájuk köthető, ami füstmentes technológiája segítségével elvileg úgy okoz dohányzásélményt, hogy jóval kevésbé alakulnak ki a dohányosokra jellemző betegségek.
Arra nem tér ki a cikk, hogy a Philip Morrisnak és a hasonló cégeknek bőven elég csak Európában és Észak-Amerikában hozni a jófej cég imidzset: a dohánylobbi eközben több szegény afrikai országban is nagy erőkkel próbálja megakadályozni a sokszor a már a legfiatalabb gyerekek között is jellemző dohányzást visszaszorító törvényeket.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.