Apple: megtagadják a segítséget a dohányos felhasználóktól
Meglepő esetekről számoltak be amerikai Mac-felhasználók: meghibásodott laptopjaikat azért nem hajlandó szervizelni az Apple, mert dohányoznak, írja a Consumerist.
Meglepő esetekről számoltak be amerikai Mac-felhasználók: meghibásodott laptopjaikat azért nem hajlandó szervizelni az Apple, mert dohányoznak, írja a Consumerist.
Húsz évvel tovább élhetnének a 40-50 éves dohányosok, ha nem hódolnának káros szenvedélyüknek - hívta fel a figyelmet a Ne gyújts rá! füstmentes világnap alkalmából a Magyar Kardiológusok Társasága (MKT), a Magyar Nemzeti Szívalapítvány (MNSZA) és a Magyar Tüdőgyógyász Társaság.
Az egészségügyi okok játszanak legkevésbé szerepet abban, hogy valaki úgy döntsön, végleg leteszi a cigarettát. Az elhatározásban a családtagok kérése, esetleg ultimátuma, vagy az anyagi indokok a döntő motívumok. Szakértőt faggattunk.
Világelsők vagyunk, de még mindig nem vesszük elég komolyan, hogy a dohányzás elhagyásával drasztikusan csökkenthető lenne, az évi több mint nyolcezer honfitársunk haláláért felelős tüdőrák. Azért is elszomorító az előbbi adat, mivel ez a daganattípus az, ami a leginkább megelőzhető lenne, csak le kellene tenni a cigarettát. Most kezdődő cikksorozatunkban a dohányzást és annak következményeit vesszük gorcsó alá.
A transzplantációt követően rák alakult ki egy brit katona tüdejében. Kiderült, hogy egy erős dohányos volt a donor - számolt be az esetről a CNN.
Megbírságoltak egy teherautó-vezetőt Kanadában, amiért munkahelyén dohányzott.
Akár több tízezer forintos büntetésre számíthat az, aki rágyújt a fővárosi játszótereken és sporttereken. Naponta száz közterület-felügyelő ellenőrzi ezeket a tereket a Fővárosi Közterület-felügyelet Cigaretta-csikk elnevezésű kampányának részeként - hangzott el a szervezetnek a Szent István park játszóterén tartott sajtótájékoztatón.
Minden előzetes várakozást felülmúló egészségügyi sikert eredményezett az angol cigarettastop: az első átfogó felmérés szerint a nyilvános dohányzás betiltása óta tíz százalékkal csökkent a szívinfarktusok száma Angliában.
Elkészült a világ új dohányzási térképe: a World Lung Foundation és az Amerikai Ráktársaság becslése szerint a dohányzással összefüggő betegségek 6 millió áldozatot követelnek majd 2010-ben, a világ gazdasága pedig 500 milliárd dolláros veszteséggel számolhat.
Lakástűzben meghalt egy 79 éves férfi szombat reggel Nyíregyházán – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese.
Már néhány héttel a dohányzás abbahagyása után jobb eredményt mutatnak a szívbetegséggel kapcsolatba hozható gyulladásmarkerek - állapították meg egy most megjelent tanulmány szerzői.
Egy kanadai kutatás szerint a vásárlók előnyben részesítik a világosabb csomagolású dobozokat, amelyeken a cigaretták könnyedségét sugalló kifejezések szerepelnek. A megoldást az egységes csomag jelenthetné a felmérést végző szakemberek szerint.
A négy fő rizikófaktor: a túlsúly, a dohányzás, a magas vérnyomás és a cukorbetegség elkerülése segít megelőzni az egyik fő halálozási okot, a szívelégtelenséget - állítja egy új tanulmány. Egy, szintén a Circulation folyóirat honlapján közzétett cikk alapján harminc évre előre megjósolható a szívelégtelenség kockázata.
Ha a világ népességét – 6,4 milliárd – és az egy év alatt előállított cigarettamennyiséget – 3,7 billió szál – vesszük alapul, akkor egy egyszerű számítással kiderül: 580 füstölgő rúd jut minden esztendőben egy emberre. Ha csak az itthoni állapotot nézzük, jóval ijesztőbb a helyzet: közel 2 ezer cigaretta hazánk lakóinak évi fejadagja.
Várhatóan zöld utat kap az országgyűlés egészségügyi bizottsága szerdai ülésén az a bizottsági önálló indítvány, amely szigorítaná a nemdohányzók védelméről szóló törvényt, vagyis bővülne azon helyek és létesítmények köre, ahol nem lehet majd rágyújtani - erről Kökény Mihály, a bizottság elnöke beszélt az Egészségbarát Program sajtótájékoztatóján kedden Budapesten.
A nők esendőbbek a dohányfüst káros hatásaival szemben, amiben anatómiai és hormonális hatások játszhatnak szerepet - állapították meg amerikai kutatók.
A dohányzás valószínűleg felpörgeti a "zsírlebontó" géneket - állítják új tanulmányukban amerikai kutatók.
Nincs időm arra, hogy sportoljak; csak bánatomban eszem, ha rendeződik az életem, lefogyok; csak a bulikon gyújtok rá. Ismerős kifogások? Kényelmesek vagyunk, fáradtak; az egész napi stressz után jól esik a bor, a sör, megnyugvást jelent egy kiadós vacsora. Talán érthető, de nem elfogadható érvek. Ráadásul az egészségünk bánja, s ez betegségekben és években is mérhető. Országos kampány, amely felráz?
A Pew Research kutatási adatai szerint erősen vitatható az elképzelés, miszerint a dohányzás nyugtató hatású. Az általuk közzétett elemzés szerint ugyanis a dohányosokra nem jellemző, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott életet élnek, sőt nagyobb arányban panaszkodnak arra, hogy stresszes az életük, mint nem dohányzó társaik.
Magyarországon már szinte elképzelhetetlen, hogy egy megbeszélésen az egyik munkatárs a többi kolléga orra alá füstöljön. Pedig régen teljesen természetes volt dohányozni a repülőgépeken, mozikban, irodákban, áruházakban. Elképzelhető, hogy teljesen kitiltják a dohányosokat a munkaerőpiacról és jönnek a nemdohányzó munkahelyek?