Jóri: ki kell adni a kórházak adósságáról szóló adatokat
Az adatvédelmi biztos szerint nem tarthatók vissza az egészségügyi fekvőbeteg-ellátó intézmények adósságállományára vonatkozó adatok, mivel nyilvánosak.
Az adatvédelmi biztos szerint nem tarthatók vissza az egészségügyi fekvőbeteg-ellátó intézmények adósságállományára vonatkozó adatok, mivel nyilvánosak.
Havas Szófia szakpolitikus csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján arról is beszélt: az ügyészségeken feljelentést tettek a megyei közgyűlési elnökökkel szemben hűtlen kezelés gyanúja miatt.
Csak pénzért látják el a budapesti Szent Imre Kórházban azokat a betegeket, akik területileg máshová tartoznak – tudta meg az RTL Klub. A kórház szerint azért döntöttek így, mert kevés a finanszírozási keretük és sok a beteg. A kórházszövetség elnöke szerint a napokban több kórházban is hasonló korlátozást vezetnek majd be, mert elfogyott az éves keretük.
Jelentős bevételnövekedésre és kevesebb kiadáscsökkentésre alapozza a kormány a jövő évet. Számos adó mértéke emelkedik, ugyanakkor nem emelik a gyest és a gyedet sem. A nyugdíjkasszát átszervezik, létrehoznak egy szociális alapot, a rokkantnyugdíjakat pedig ezentúl az egészségbiztosítási alapból fizetik.
Közel 3 milliárd forintnak megfelelő, a kórházak között szétosztható többlettámogatás kiosztását engedélyezte Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter az idei fekvőbeteg-szakellátást szolgáló tartalékkeretből. A többletfinanszírozást az intézmények három hónapos (augusztus, szeptember, október) teljesítményük alapján használhatják fel.
Országszerte kevés a tetanusz-injekció, a gyártó cégnek nincs elegendő készlete a szerből, és ígérni sem tud többet - írja a Népszabadság.
Ősztől a fővárosi kórházak, januártól a megyei kórházak kerülnek állami kézbe, a vidéki városi kórházakról szóló döntést a jövő évre halasztotta a kormány a Népszabadság értesülései szerint.
Felvilágosító akciósorozatot indít a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal (NEK), a kiemelt cél, hogy az egészségügyben megváltoztassák jelenlegi a "szuperkoncentrált döntési mechanizmust".
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) szerint az egészségügyi ágazat már nem csődközeli helyzetben, hanem csődben van; Éger István, a MOK elnöke kedden, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, amennyiben ezen nem változtatnak, az orvosi karnak egyetlen üzenete lehet Magyarország számára: "nincs tovább".
Az MSZP felszólítja a kormányt, hogy fejezze be az államosítást az egészségügyben, hagyja az önkormányzatoknál a kórházakat - közölte a szocialista Garai István Levente.
Próbavásárlás során sikerült tetten érnie az adóhatóságnak egy zsebre dolgozó plasztikai sebészt, aki 900 ezer forintot vett át a szépészeti beavatkozásra bejelentkezett adóellenőr hölgytől, ám erről számlát nem adott - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szombaton.
Az egészségügyi államtitkárság módosította a rezidenseknek szóló ösztöndíjprogramjának korábbi feltételeit - jelentette be Szócska Miklós államtitkár pénteken egy egészségügyi konferencián Balatonfüreden.
Azonnali intézkedés hiányában hamarosan nem lesznek, akik ellássák a betegeket Magyarországon - figyelmeztettek a szakma képviselői szerdán, a XV. Önkormányzati egészségügyi napok kongresszusán Budapesten.
A romló helyzet ellenére az egészségügyi kasszát sikerült csaknem egyensúlyi helyzetbe hozni, így ha nem történik semmi váratlan a külgazdasági folyamatokban, akkor az év végén lesznek eszközök a kisebb problémák kezelésére - mondta Szócska Miklós egészségügyi államtitkár szerdán egy budapesti rendezvényen.
Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász szerint a recesszió mélyülni látszik, ezért a következő két évre vészforgatókönyvre lesz szükség az egészségügyben.
Évente ugyan 60-100 fiatal lép be a háziorvosi rezidensrendszerbe, de a szakvizsga megszerzése után 40 százalékuk elhagyja a pályát, pedig legalább 250 rezidenst kellene képezni évente ahhoz, hogy 15 éven belül lecserélődjön az elöregedett háziorvosi kar – írta pénteki számában a Világgazdaság.
Összeomlásszerű helyzet alakult ki az egészségügyben - jelentette ki a Klubrádióban Horváth Ágnes volt egészségügyi miniszter.
Közel négyezer szlovákiai orvos írta alá eddig azt a nyilatkozatot, amelyben felmondásukat helyezik kilátásba, ha az egészségügyi minisztérium nem teljesíti szakszervezetük követeléseit, köztük a béremelést.
Egy szakorvos annyit keres, mint egy buszvezető. Az egészségügy egyik legnagyobb problémája az alacsony bérezés, és az ebből fakadó orvoselvándorlás. Egyelőre azonban nem látni, mi húzná ki az ágazatot a bajból.
Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter megengedhetetlennek tart bármilyen jogszabály-változtatást, amelynek következtében csökkenne az egészségügyben dolgozók jövedelme – a tárcavezető erről a Magyar Nemzet pénteki számában megjelent interjúban beszélt.