Rusvai Miklós virológus szerint jelenleg nem elérhető Magyarországon a Covid elleni védőoltás
Pedig a rizikócsoportba tartozóknak továbbra is ajánlott.
Pedig a rizikócsoportba tartozóknak továbbra is ajánlott.
A Direkt36 oknyomozása alapján komoly gond van a kórházi fertőzésekkel Magyarországon, amit szervezetten titkolnak.
A jövő év elejére épül ki teljesen az új szisztéma, de Budapest egyelőre nem lesz benne.
A népjóléti bizottságban meghirdetett tájékoztatót törölték, mert szerintük politikai hisztériakeltés folyik az ügyben. A bizottság DK-s elnöke, Varga Zoltán szerint „ha erről egy szakbizottságot nem engednek beszélni, az nem csak gyávaság, hanem bűn, amiért előbb-utóbb mindenkinek felelnie kell".
Ezzel Georgia lesz az első amerikai állam, ahol a gyógyszertárakban orvosi kannabiszt árulnak.
A koronavírus után kikopott a fertőzésektől való félelem, a magyar egészségügy így remek táptalaja a kórházi fertőzéseknek. A kórházakban dolgozók leterheltek, a rendelkezésükre álló eszközök is hiányosak.
Most a tárolásuk is egy vagyonba kerül havonta az államnak.
Olyan jelentkezők regisztrációját várják, akiknek felmenőik között előfordult prosztata- vagy mellrák.
Sérti az orvosi etikát, és a gyerekeknek se jó, ha az indokoltnál tovább tartják őket kórházban – ezt az Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron megyei elnöke mondta az RTL Híradónak. Szerinte általános, hogy az intézmények azért nem engedik haza a gyógyult gyerekeket, mert így több pénzt kapnak az ellátásukért. A probléma a Kórházszövetség elnöke szerint is valós.
Más részlegeken látogatási korlátozást vezettek be.
A kormány honlapjára felkerült a lombikkezelésekről szóló szabályozás tervezete. Ebben felsorolják a megyei meddőségi szakambulanciákat, ahol a kivizsgálások mellett inszeminációt is végezhetnének. A most társadalmi vitára bocsátott tervezet a beültethető embriók számát is korlátozza, a petesejt-donáció és a genetikai vizsgálatok kérdéséhez azonban nem nyúl. A kormány ettől az intézkedéstől is azt várja, hogy több gyerek születik majd.
A vérmérgezést okozó fertőzésekben élen járnak a nagyobb budapesti és vidéki kórházak.
Már repülőjegyét is megvette és szállását is lefoglalta Strasbourgba az ALS betegséggel diagnosztizált Karsai Dániel ügyvéd, akinek ügyében november végén kétnapos tárgyalást tartanak az Emberi Jogok Európai Bíróságán. Továbbra is úgy érzi, jó eséllyel nyerhet, de hogy egy esetleges siker mit jelentene, nem tudja megjósolni. Ő leginkább a választás szabadságát akarja megszerezni nemcsak magának, hanem a sorstársainak is.
A TASZ ügyvezető igazgatójának újabb cikksorozata egy olyan történettel nyit, amely arról beszél, nem csak egyéni jóvátétel, hanem komoly társadalmi hatás érhető el egy bírósági üggyel, különösen akkor, ha az érintettek tudatosan lépnek fel: megszólalásuk más érintetteknek is erőt adhat, befolyásolhatja a gyakorlatot és valódi változást hozhat.
Perig már nem jutott el az ügy, mert az érintett vállalkozások törölték honlapjaikról a megtévesztő információkat.
Az OMSZ változtat a beteghívások besorolási rendjén is.
A hamisítványok miatt már több európai országban is riadót fújtak.
Erre utal a gyógyszerrendelések, illetve az EU-s és a magyar statisztika közötti szignifikáns különbség mellett az is, hogy az Országos Kórházi Főigazgatóság sem bízik a hivatalos számokban.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szerint fertőzések csak elszigetelten fordulnak elő.