Az államtitkár azt üzente a kórházaknak, hogy az adósságrendezéshez véget kell vetniük a "gazdálkodási trükköknek"
Mélyelemzik a kórházak gazdálkodását, mielőtt a kormány elé vinnék az összesen 108 milliárdos adósságuk rendezését.
Mélyelemzik a kórházak gazdálkodását, mielőtt a kormány elé vinnék az összesen 108 milliárdos adósságuk rendezését.
Magyarország nem érintett, de azt kérik a betegektől, ha találnak a hamis Ozempic injekcióból, forduljanak a gyógyszerészükhöz.
Sokkolták a hazai kutatókat az eredmények, amikor először látták a kórházból hazaengedett pankreatitiszes betegek kórtörténetét és mortalitását – ugyanis közülük többen haltak meg a hazaengedést követő első évben, mint a gyulladás miatt a kórházban.
Kunetz Zsombor szerint így egy pénteki és egy vasárnapi ügyelettel simán szabadnap nélkül maradhat egy-egy dolgozó orvos.
"Nem halok meg" címmel forgattak dokumentumfilmet Einspach Gábor galériatulajdonosról, akinél öt évvel ezelőtt diagnosztizáltak hasnyálmirigyrákot. Édesanyja és anyai nagybátyja is ebben a betegségben hunyt el, neki is egy százalék túlélési esélye volt, de felépült. Most elmondja, hogyan küzdött meg a rákkal, hogyan változtatta meg a betegség az életét, és arról is, mi kell ahhoz, hogy valaki jó műkereskedő legyen. HVG-portré.
A beszállítók szerint nagyon rossz a helyzet, állítják, hogy az egészségügyi intézmények lassan egy éve nem fizetnek nekik.
Szakemberek szerint a gyártók és a forgalmazók hiába hárítják a felelősséget azokra, akik „nem rendeltetésszerűen” fogyasztják az italt, ez nem mentség arra, hogy készítményeik károsak a fiatalok egészségére. A tiltás azonban kevés, hangsúlyozzák, meg kell tanítani a fiataloknak, miért nem ajánlott energiaitalt inniuk.
Az ügyben lezárult a belső vizsgálat és a belügy is ellenőrzött, utóbbi szerint minden rendben van.
Öt éve kap a fizetést Kocsisné Márkus Szilvia és a Megafon vezetője is attól a cégtől, ami eddig 8 milliárdot költött a jelenleg éppen tetszhalott állapotba kerülő dél-budai szuperkórház megvalósítására.
Pitiánerség, rossz reakciók és súlyos traumák határozzák meg mai is a közéletünket, a mindennapjainkat – állítja Kepes András, akinek a 75 éves születésnapjára megjelenő új regénye, a Két macska voltam épp azt mutatja be egy család történetén keresztül, milyen tragikus, hogy rendszereken át hordozzuk mindezeket. Az immár íróvá és nyugdíjas egyetemi tanárrá vált egykori tévés szerint egy nemzet sorsa múlik azon, hogy fizikailag és szellemileg egészséges-e a társadalom, ezért is szólal fel olykor az oktatás és az egészségügy kormányzati ellehetetlenítése ellen.
A Mol fényfestéssel emlékszik meg mellrák elleni küzdelem hónapjáról.
A jelenlegi szabályozás szerint a 45 és 65 közötti nőknek két évente jár egy ingyenes szűrés.
Több mint 150 dolgozót vizsgáltak meg, miután kiderült, hogy egyikük szeptember végén tuberkulózist kapott.
A betegség Ázsiában és Dél-Amerikában évente mintegy 20 ezer ember halálát okozza.
Takács Péter arról is beszélt a magánpraxisnak már nincs akkora versenyelőnye az állami egészségüggyel szemben, és további sok sikert kíván igazgató úrnak a magánszektornak.
Két kórház között osztják szét a betegeket.
Ez 13 millió beteget érinthet a Kaiser Permanente kórházaiban.
Az orvosok szerint a második világháború alatti éhínség idején így próbálhattak meg végezni vele a szülei, de életben maradt.
A brit állami egészségügy évente 17 milliárd fontot költ azokra a páciensekre, akinek betegségét a dohányzás okozta.
Volt munkatársa szerint zseniális fizikus Krausz Ferenc, aki Pierre Agostinivel és Anne L'Huillierrel megosztva kapta meg az idei fizikai Nobel-díjat. Dombi Péter, a Wigner Fizikai Kutatóközpont csoportvezetője, az ELI-ALPS Lézeres Kutatóintézetének osztályvezetője azt mondta, Krausz Ferenc a világon élen jár a nagyon gyors folyamatok vizsgálatában és kiaknázásában. Ő dolgozott is vele, az interjúban elmeséli tapasztalatait is.