Alig költ egészségügyre az állam: Magyarország az uniós sereghajtók között
Mélyen az uniós átlag alatt a magyar mutató.
Mélyen az uniós átlag alatt a magyar mutató.
Párkeresés, digitális világ, demencia – három kulcsszó a kormány családtámogatási rendszerének új, sejtelmes negyedik pillérjéhez.
Az újabb kamatcsökkentés után egymásnak esett a kormány, az MNB és Parragh László; folyik a vita, legyen-e munkaszüneti nap december 24-e; napokkal az után, hogy kirúgták, rögtön vissza is csábították az OpenAI vezetőjét. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Kincses Gyula nyugdíjba vonulásával eddigi alelnöke veszi át a stafétát a MOK élén.
A jelek szerint még az erősebb, 10 000 ppm aktív klórtartalmú fertőtlenítőszerek sem képesek legyőzni a Clostridium difficile nevű szuperbaktériumot, amely halálos kimenetelű fertőzést okozhat az idős vagy legyengült immunrendszerű embereknél – márpedig belőlük a kórházakban elég sok van.
Oltani vagy nem? A szennyvízvizsgálatok a koronavírus terjedéséről árulkodnak, meg is indult a hatóságok titkolózása a védőoltásokkal kapcsolatban.
Egyre több olyan egészségügyi projekt indul, amely a mesterséges intelligencia segítségén alapul.
Álmos Péter szerint a MOK-nak „nem egy háttérben meghúzódó, besimuló szervezetnek kell lennie", de „nem is a konfrontáció a cél”.
Egy hónap alatt 15 milliárd forinttal nőtt az adósságállomány.
Az egészségügyi államtitkár a munkahelyi vizsgálatok megerősítéséről beszélt, aztán Semjén Zsolt lopakodó módon, egyetlen érintettel sem egyeztetve beterjesztette a vizsgálatokat felvizező javaslatot. Nem látszik, mi értelme az egésznek, sokan a vendégmunkások foglalkoztatásának megkönnyítését sejtik a háttérben, mások az orvosok elleni bosszúra vagy az ügyeleti rendszer megerősítésére tippelnek.
Elhúzódó betegség miatt szünetel a fekvőbeteg-ellátás. A szakrendelő működik, és a terhesgondozás sem áll le.
Egy most publikált felmérés szerint a termékenységi problémákkal érintett magyar párok többsége túl sokat vár, és nincs elég információja, kihez fordulhatna. Vitaminokat és étrendkiegészítőket persze szednek, de szakemberrel már nem feltétlenül konzultálnak.
A Policy Solutions és a Friedrich-Ebert-Stiftung tanulmánya szerint ebben a kérdésben a kormánypárti és az ellenzéki szavazók is egyetértenek. A problémalista végén az oktatás, az orosz befolyás és az LMBTQ-ügyek állnak. A közvélemény-kutatásban arra is rákérdeztek, a magyarok szerint mi kell ahhoz, hogy 20 év múlva virágzó országban éljünk.
Hiába indult nagy tervekkel a nemzeti laborcég, a centralizáció megbukott, a megyei kórházak kaphatják meg a feladatot. A finanszírozás egyszerre pazarló és szűkös, ráadásul áttekinthetetlen.
Ragaszkodnunk kellene ahhoz, hogy folyamatosan napirenden maradjon az eutanáziáról folyó beszélgetés – mondta Visky András író, egyetemi tanár, Visky Ferenc református lelkipásztor fia. Hívőként nem hajlandó dogmatikus módon viszonyulni a kérdéshez, és elmondja azt is, miért nem tekinthető mintának Krisztus szenvedése a kereszten. Ő már feltette magának a kérdést, hogy mit jelent megadni egy testnek a végső tiszteletet, mert úgy érezte, a lélegeztetőgépek képtelenek ezt megtenni. Interjú.
Az államosítás miatt pedig azok, akik eddig helyettesítették az üres státuszokat, kevesebb pénzt kaphatnak.
Nagy-Britanniában botrány lett a méhnyakrákszűrés fontosságára felhívó hirdetésekből.
Az antibiotikumoknak ellenálló multirezisztens baktériumok egyre nagyobb fenyegetést jelentenek az emberiségre világszerte. Bár az Európai Unió új stratégiát dolgozott ki, egyelőre nem látszik az áttörés – új, tartósan hatékony gyógyszerek ugyanis nem léteznek. A Deutsche Welle riportja.
Becslések szerint több mint 100 millió amerikai küzd egészségügyi adósságokkal.
Bár sok támadást kaptak a kormányzattól, ez nem jelenti azt, hogy innentől kezdve nulla szakmai együttműködés van a kamara és a kormány között - mondta a Népszavának Kincses Gyula leköszönő elnök.